Elfin Tataroğlu kimdir? Nereli, yaşı kaç?

Elfin Tataroğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve ihtisas alanı yani uzmanlık alanı nedir? Tataroğlu, son günlerde televizyon kanallarındaki yorum programlarında sıkça görülen isimler arasında yer alıyor.

Google Haberlere Abone ol

Elfin Tataroğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve uzmanlık alanı nedir? Elfin Tataroğlutartışma programlarının son dönemlerde müdavimleri arasında yer alan isimlerden biri oldu. Tataroğlu, örgüt kültürü, liderlik ve elektronik öğrenme konularında akademik çalışmaları bulunan bir isimdir. Peki, Elfin Tataroğlu kimdir, nereli, kaç yaşındadır?

Elfin Tataroğlu 1978 yılında İzmir'de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı.

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 2001 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünü bitirdi.

Accademia Italiana Floransa’da tasarım ve dil eğitimi aldı. Bilgi Üniversitesi İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi ve Organizasyon doktorası yapmaktadır.

Örgüt kültürü, liderlik ve elektronik öğrenme konularında akademik çalışmaları yer almaktadır.

İyi düzeyde İngilizce ve Fransızca, orta düzeyde İtalyanca ve İspanyolca biliyor.

Elfin Tataroğlu kim nereli kaç yaşında?
Elfin Tataroğlu

 

2010-2012 Yılları arasında CHP Kadın Kolları MYK Üyeliği yapmıştır.

İzmir 2. Bölge 24. Dönem Milletvekili Adayı, 34. Kurultay Divan Yazman Üyesi, Konak İlçe’den İl Kongre Delegesi ve İzmir Kurultay Delegesi seçilmiştir.

CHP 18.Olağanüstü Kurultayı’nda BYKP’den Parti Meclisi Üyesi seçilmiştir. Doktora düzeyinde akademik araştırmalar yapmakta ve siyasi makaleleri gazetelerde yayınlanmaya devam etmektedir.

Halen Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı programında öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

Elfin Tataroğlu evli ve bir çocuk annesidir.

Elfin Tataroğlu, doktora düzeyinde akademik araştırmalar yapmakta ve siyasi makaleleri gazetelerde yayınlanmaya devam etmektedir.

Tataroğlu, Habertürk başta olmak üzere bazı televizyon kanallarında sıkça görülen ve yorumlarına başvurulan isimlerden biridir.

Tataroğlu'nun, "Bahriye: Aydinlanma Yolunda Bir Ömür" adında bir eseri de bulunuyor.

CNNTÜRK'TE PROGRAMI TERK ETMİŞTİ

Elfin Tataroğlu, daha önce CNNTürk'te katıldığı bir programda Gazeteci Zafer Şahin ile yaşadığı tartışma sonrasında programı terk etmişti. '8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü'ne ilişkin yaşanan tartışma sonrası gerilim yükselmiş, Tataroğlu canlı yayında stüdyoyu terk etmişti.

Yaşanan tartışmada Zafer Şahin'in "Başarısız siyasi kariyeriniz" sözleri sonrası Elfin Tataroğlu, "Başarısız siyasi kariyeriniz mi? Ne kadar ayıp bir şey! Çok ayıp bir şey bu" diyerek tepki göstermişti. 

Programın moderatörü Ahmet Hakan'ın araya girme çabaları da işe yaramadı ve reklam arası verildi. Reklamın ardından Elfin Tataroğlu, canlı yayına dönmeyerek programdan ayrılmıştı.

İşte o program:

Yorumlar