Elazığ deprem konutları teslim edildi

Elazığ'da geçen yıl bu günlerde meydana gelen depremin ardından yapımına başlanan deprem konutları tamamlandı, sahiplerine teslim edildi

Google Haberlere Abone ol

Elazı'da geçen yıl 24 Ocak'ta meydana gelen depremde evsiz kalan vatandaşlar için TOKİ tarafından yapılan konutların tamamlandı, sahiplerine teslim edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ depreminin ardından inşa edilen deprem konutlarının anahtar teslim törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya uygulaması Telegram'daki hesabından, depremin ardından Elazığ'a yaptığı ziyaretin fotoğraflarını paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

"Bir yıl önce hüzünlüydük, dertliydik... Burada gözyaşı vardı... İşte o gün o gözyaşlarını bir an evvel dindirmek için hemen işe koyulduk; gece demedik, gündüz demedik. O gün Elazığ'a bir söz verdik. Elazığ'a bunun çok daha iyisini yapacağız dedik. Elazığlı kardeşlerimiz ve tüm milletimiz bizlere destek oldu, güç verdi."

 Bu paylaşımının ardından hak sahiplerine teslim edilen deprem konutlarının fotoğraflarını paylaşan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ve 1 yıl sonra ortaya işte böyle bir manzara çıktı. Gakkoşlara yakışan, milletimize layık konutlar yapıldı. 20 bin konutun 8 binini kardeşlerimize teslim ettik. Okulları, camileri ve parklarıyla vatandaşlarımıza mutlu bir yaşam alanı hazırlamak nasip oldu. Hamdolsun. Kıymetli kardeşim, biz sizin mutluluğunuzla mutluyuz. Biz size hizmetkarız..."

DEPREMİN UNUTULMAYAN ANLARI

 

Yorumlar