Ekşi Sözlük artık resmen CHP'nin propaganda aracı

CHP ile muhabbeti bilinen Ekşi Sözlük bundan böyle artık aleni bir şekilde CHP'li siyasetçilerin propaganda alanı oldu. Site Mansur Yavaş'a yazarlık yetkisi verdi.

Google Haberlere Abone ol

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Ekşi Sözlük yaptığı son hamleyle partinin propaganda alanı olduğunu ilan etti. Site, CHP'li belediye başkanı Mansur Yavaş'a yazarlık vererek, sitede CHP propagandaya kendi eliyle alan açtı. Sözlüğün sahipleri daha önce de CHP yönetimiyle içli dışlı oldukları gerekçesiyle sık sık eleştirilmişti. 

Yerel seçimlerde CHP'li adaylara kapılarını sonuna kadar açan Ekşi Sözlük, bu tavrını seçimlerden sonra da sürdürdü. 

CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, site tarafından daha önceki kullanıcıları tanınmayan bir kolaylıkla "yazar" olarak yetkilendirildi. 

“Mansur Yavaş” adı ile sözlüğe katılan Yavaş ilk paylaşımında YKS’ye giren öğrenciler için, “Geleceğinizi belirleyeceğiniz bu başlangıçta, sınavlardan daha fazlası olduğunuzu unutmamanızı hatırlatıyorum. Hepinize kolaylıklar dilerim. Her zaman aktif olamasam da zaman buldukça Ekşi Sözlük’te sizinle beraber olmaya çalışacağım” dedi.

Yavaş, yerel seçimler öncesinde 27 Mart 2019'da Ekşi Sözlük'e konuk olarak katılmış ve sözlük kullanıcılarının sorularını cevaplandırmıştı.

Yavaş, etkinliğin ardından “Hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Başkanlık makamına oturduktan sonra da birtakım mobil uygulamalarla birebir benimle yazışıp iletişim kurabileceksiniz” demişti.

TBMM'DE CHP-HDP EYLEMİ

 

Yorumlar