Ekrem İmamoğlu televizyon kanalı kurduruyor

İBB dışında başka hayalleri de olduğu sık sık dillendirilen Ekrem İmamoğlu'nun bir televizyon kanalı kurduracağı belirtiliyor. İddiaya göre televizyon kanalı özel bir şirket veya iş adamı üzerinden kurulacak.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) İBB TV, İBB Haber gibi hesap ve kapalı devre yayınlarıyla bu çalışmaların ilk adımını atan İmamoğlu'nun eski bir medya çalışanı olan sözcüsü Murat Ongun'la bu mecrayı büyütmeyi planladığı söyleniyor.

Medyatava’nın haberine göre, bunun için de bir TV kanalı kurmak için harekete geçen Ekrem İmamoğlu'nun Digiturk platformunda bile yer almayı hedeflediği söyleniyor.

İmamoğlu'nun kuracağı kanalın başına ise çok tecrübeli bir televizyoncunun oturacağı iddia edildi: Nuri Çolakoğlu...

Özel televizyonculuk tarihinde Show TV, NTV gibi kanalların kuruluşunda yer alan Çolakoğlu pek çok kanalın da yöneticiliğini üstlenmişti. Çolakoğlu'nun başında olacağı kanalın haber ağırlıklı bir yayın çizgisi olacağı iddia ediliyor.

NURİ ÇOLAKOĞLU AÇIKLAMA

Deneyimli televizyoncu Nuri Çolakoğlu, iddialar üzerine açıklama yaptı. Çolakoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Sözü edilen TV kanalının, benim bildiğim kadarı ile, İBB Sayın Ekrem İnanoğlu ile bir bilgisi bulunmamaktadır. Bugünkü medya ortamında tarafsız, her görüşe eşit mesafede duracak bir haber kanalı ihtiyaç olduğu noktasından hareketle tanıdığım bir işadamı bu ihtiyacı karşılamak üzere bir arayış içinde olduğunu belirterek, böyle bir projede danışmanlık görevini üstlenip üstlenmeyeceğimi sordu. Geçmiş deneyimlerinden hareketle bütün Türk toplumuna hizmet edecek böyle bir kanal konusunda kendileri ile görüşmeler yapmaktayım. Ama başta da belirtildiği gibi bu girişimin Sayın İmamoğlu ile hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Saygı ve sevgilerimle..."

DENİZLERİ KİRLETMEDEN ÖNCE BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN

 

Yorumlar