Ekrem İmamoğlu küfretti, özür dilemeyince de AK Partililer meclisi terk etti

İBB Meclis'inde AK Parti ve CHP'liler arasında küfür tartışması yaşandı. AK Parti grubu İmamoğlu'ndan özür dilemesini istedi. İmamoğlu özür yerine, "üzüntülüyüm" deyince AK Partililer özrünü kabul ederek Meclis'e geri döndü.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamğolu'nun Meclis üyelerinden birine küfrettiği ortaya çıktı. AK Partililer İmamoğlu'nun özür dilemesini istedi. İmamoğlu ise, "Üzüntülüyüm" ifadeleriyle durumu geçiştirdi.

İBB Meclisinin şubat ayı meclis toplantısı oldukça gergin geçti. İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun salonda telafuz edilemeyecek bir küfür ettiğini söyledi.

İBB Başkanı İmamoğlu'nun özür dilemesi gerektiğini söyleyen Tevfik Göksu, "Meclis'te kullandığınız ifadeyi duymadım. Arkadaşlar bana mesajla gösterdiler. Ben o ifadeyi kullanmak istemiyorum. AK Parti olarak sizden özür bekliyoruz." dedi.

İmamoğlu ise, "Benim şahsen arkadaşımla yüz yüze görüşeceğimi söyledim. Arkadaşımla bu işi yüz yüze konuşacağım. Grupla alakası yoktur, şahsıyla ilgisi vardır, bunu yüz yüze konuşacağımı ifade ettim." dedi.

Bu savunma üzerine Tevfik Göksu, "Sayın Başkan, özür dileyene kadar biz Meclis'i terk ediyoruz" dedi.

Bu sözlerin ardından AK Partili meclis üyeleri salonu terk etmeye başladı.

Bu sözler üzerine Ekrem İmamoğlu "Tabii ki üzüntümü dile getiriyorum. Kendisiyle yüz yüze konuşacağımı ifade edeyim" dedi.

Bu ifadeler tansiyonu düşürdü, Tevfik Göksu "Sayın Başkan'ın üzüntüsünü dile getirmesini özür olarak kabul ediyoruz. Toplantıya devam ediyoruz" dedi.

Yorumlar