e nabız ebeveyn onayı nasıl verilir?

e nabız ebeveyn onayı uygulamayı kullanan birçok vatandaş tarafından nasıl yapıldığı merak edilen bir konudur. Konu hakkında detaylı bilgileri makalemizde bulabilirsiniz.

Google Haberlere Abone ol

Sağlık Bakanlığının vatandaşa e-Devlet Kapısı üzerinden sunduğu mükemmel hizmetlerden birisi olarak bilinen e-Nabız uygulaması her geçen milyonlarca vatandaş tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Ancak uygulamayı kullananlar bazı sorunlarla karşılaşabiliyor. Bunlardan biri de e nabız ebeveyn onayı nasıl verilir konusudur. 

Çocuklarını doktora götürdükten sonra tahlil sonuçlarını öğrenmek isteyen anne ve babalar artık sonuçlara sadece e Nabız üzerinden bakabiliyor. 

Bunun için e-Devlet Kapısı şifresini kullanarak giriş yapması gerekiyor. 

Giriş yaptıktan sonra "arama sekmesine" e-Nabız yazması ve sonrasında çıkan başlığa tıklaması gerekiyor.

e-Nabız'a giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede "Çocuklarım" sekmesi bulunuyor. Oraya tıklandıktan sonra sahip olunan çocukların isimleri çıkıyor.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, çocukların bilgilerine erişebilmek için anne-babaların karşılıklı bir şekilde onay vermesi gerekiyor.

İşte bu makalenin asıl konusu da tam olarak bu: e nabız ebeveyn onayı nasıl veriliyor? İşte detaylar:

enabız sitesine giriş yapıldıktan sonra "Sol Menü"de alttan ikinci sırada yer alan "Paylaş" başlığını buluyoruz. 

Bu başlığa tıkladıktan sonra sahip olunan çocukların isim listesi çıkıyor.

Listenin karşısında "Onay ver" seçenekleri bulunuyor.

Bu seçenekleri işaretleyince, artık e Nabız üzerinden eşler çocuklarının bilgilerine erişebiliyor.

Ebeveyn e Nabız yetkilendirme konusunda birçok anne-baba sorun yaşıyor. Bazı anneler, boşandıkları babalarından izin alma sorunu yaşarken benzer durum babalarda da oluyor. Bazen de eşlerden biri vefat etmiş ise yine aynı sorun yaşanıyor.

Kaynak: Son Haberler

Yorumlar

ErdalAlçay Bana ait e nabız uygulaması ekrana kaydolsun
İlknur Oglumun velayeti bende ve ben bunu onaylayamıyorum. Bir an önce cera bulunsun lütfen
Kamil Çocuklarımı e nabızda göremiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz
Göksel Arkadaşlar google üzerinden e nabız adresini aratıp e nabıza giriş yapın ana sayfada paylaşımlarım adlı kutuyu seçip giriş yapın üst kısımda çocuklarımı ara sekmesimi ne çıkıyor kırmızı renkli ona tıklayın otomatikmen karşı taraf onayı olmadan aktif hale geliyor
Ayşe Velayeti bende Çocuğumun ama sorumsuz çocukla ilgisi olmayan babasının onayı bekleniyor . Adam inadından onaylamaz zaten . Bi de bizi ayrıldığımız kişiyle muhatap etmenize anlam vermiş değilim gerçekten. Çocuğun alerji durumu bilgisi girmemiş gerek aile hekimi değiştirmem gerek ama adamın onayı gerekiyor daha neler yaa