- DÜZELTME "FETÖ'nün darbe girişimi" başlıklı haberimizde sehven yer alan "TRT Ulus binası" ifadelerini, "TRT Harbiye binası" olarak değiştirerek, yeniden yayımlıyoruz Saygılarımızla AA

- Darbe girişimcilerinin TRT'nin Harbiye'deki binasını ele geçirmeleri ve polislerin askerleri etkisiz hale getirerek, binayı geri alma görüntüleri ortaya çıktı

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu darbe girişimcilerinin TRT'nin Harbiye'deki binasını ele geçirmeleri ve polislerin askerleri etkisiz hale getirerek, binayı geri alma görüntüleri ortaya çıktı.

TRT binasının danışma bölümündeki güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, silahlı askerlerin binaya girmesi, özel güvenlik görevlilerinin tabanca, telsiz ve teçhizatlarına el koymaları yer alıyor.

Kayıtlarda, bina girişinde bekletilen özel güvenlik görevlilerine bir askerin konuşma yaptığı, bazı askerlerin de üst katlara çıktığı görülüyor. Daha sonra bazı TRT çalışanları binadan çıkartılıyor.

Bir süre sonra TRT binasının dışından silah sesleri geldiği, içeride bulunan bazı askerlerin de pencereden ateş ederek karşılık verdikleri görülüyor. Daha sonra tüfeklerini pencereden dışarı atan askerlerin ellerini havaya kaldırarak teslim oldukları ve binadan çıktıkları kayıtlarda yer alıyor.

Güvenlik kamerası kaydının sonunda, polisin binaya girerek arama yaptığı görülüyor.

Yorumlar