Dünyanın en ilginç mağarası

dünyanın en ilginç mağarası , dünyanın en derin mağarası , dünyadaki mağaralar

Google Haberlere Abone ol
 

Dünyanın bilinen en derin yekpare çukur mağarası Cave of  Swallows, nam-ı diğer Kırlangıç Mağarası.

 

Meksika’nın San Luis Potosí bölgesindeki bu mağaranın tabanındaki geniş açıklığa kadar derinliği tam 333 metre. en derin noktası 372 metre,  ayrıca zeminde 500 metreyi geçen derinliğe varan çatlaklarda da var. Bu ölçüleri ile dünyanın bilinen en derin 11. mağarası. 

Dünya’da bilinen en derinYekpare Çukur Mağarası Cafe of Swallows, bir diğer adı ise ‘’Kırlangıç Mağarası’’ Meksika’nın San Luis Potosi bölgesinde yer alıyor.

 Bu mağaranın tabanındaki derinlik tam 333 metre. En derin noktası ise 372 metre. Aynı zamanda zeminde 500 metreye ulaşan derinlikteki çatlaklarda mevcut. Bu ölçüleriyle birlikte Kırlangıç Mağarası dünyanın en bilinen en derin 11. Mağarası arasında yer alıyor.Mağaraya ziyarette bulunan kişiler paraşütle serbest atlayışın zevkini yaşıyor. Mağaranın üst kısmındaki 49 metre genişlikteki alandan paraşütle atlanıldığında aşağı zemine inilmesi 12 saniye kadar sürüyor.


Mağaraya ziyarette bulunan kişiler paraşütle serbest atlayışın zevkini yaşıyor. Mağaranın üst kısmındaki 49 metre genişlikteki alandan paraşütle atlanıldığında aşağı zemine inilmesi 12 saniye kadar sürüyor.

Yorumlar