Dünya Ralli Şampiyonası

- Şampiyonanın Türkiye Rallisi adı altında Marmaris'te gerçekleştirilen 10. ayağında Yeşilbelde, Datça ve İçmeler etabında dünyaca ünlü pilotlar parkurlarda zorlandı - Dünya şampiyonu Fransız Sebastien Ogier'in kullandığı otomobilin sağ ön tekerinde arıza meydana geldi - Şampiyona lideri Belçikalı pilot Thierry Neuville: "Ekip otomobil üstünde uzun bir çalışma yaparak arka süspansiyon gergi kolunu öne takarak otomobildeki hasarı azaltmaya çalıştı. Ancak takım, ekibin Asparan'da bugünkü mücadeleden çekilerek servis alanına dönmesine karar verdi"

Google Haberlere Abone ol


MUĞLA (AA) - Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) Türkiye Rallisi adı altında Marmaris'te gerçekleştirilen 10. ayağındaki mücadelede, dünyaca ünlü pilotlar arazi şartlarında zorlanıyor.

2010'dan sonra ilk kez Dünya Ralli Şampiyonası'nın bir ayağı olarak koşulan Türkiye Rallisi'nde pilotlar üçüncü günde Yeşilbelde, Datça, İçmeler etaplarını geçiyor.

Yarışların Datça etabında dünya şampiyonu Fransız pilot Sebastien Ogier'in kullandığı otomobilin sağ ön tekerinde arıza meydana geldi.

Şampiyona lideri Belçikalı pilot Thierry Neuville, yaptığı açıklamada, organizasyonun üçüncü gününde yarışların kıyasıya mücadeleye sahne olduğunu söyledi. Yarışlardaki etapların zorlu olduğunu anlatan Neuville, "Ekip otomobil üstünde uzun bir çalışma yaparak arka süspansiyon gergi kolunu öne takarak otomobildeki hasarı azaltmaya çalıştı. Ancak takım, ekibin Asparan’da bugünkü mücadeleden çekilerek servis alanına dönmesine karar verdi." diye konuştu.

Hyundai Shell Mobis ekibinden Norveçli Andreas Mikkelsen ise olabildiğince hızlı ve limitte gitmeye çalıştığını anlatarak, "Virajları keserken çok fazla taş yola savruluyor. İkinci geçiş zorlu olacak. Thierry için çok üzüldüm. İnanılmaz bir hızla gidiyorlardı. Bunun olabileceğini tahmin ettim." ifadelerini kullandı.

Etapta araçları stop eden Yeni Zelandalı Hayden Paddon da yokuş aşağı "U" virajlara gelirken otomobili stop ettirdiklerini, virajları almakta zorlandıklarını, zeminin düne kıyasla çok farklı olduğunu kaydetti.

Finlandiyalı Jari-Matti Latvala ise virajda motorun stop ettiğini ve en azından dört saniye kaybettiğini belirterek, "Neden oldu bilmiyorum. Ayağımı gazdan çektiğimde stop etti ve hemen yeniden çalışmadı. Oysa iyi bir zaman elde etmemiz gereken önemli bir etaptı." şeklinde konuştu.

Yorumlar