Donetsk'te pazar yeri vuruldu, en az 16 ölü

Rusya ve Ukrayna arasında paylaşılamayan bölge olarak bilinen Donetsk'te pazar yeri vuruldu. Ukrayna, Rusya'nın balistik füzeyle saldırdığını ileri sürdü. İlk belirlemelere göre 16 kişi hayatını kaybetti.

Google Haberlere Abone ol
Donetsk'te pazar yeri vuruldu, en az 16 ölü

Rusya, Ukrayna'da pazar yerini balistik füzeyle vurdu. Sivillerin hedef alındığı saldırıda 16 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.

Rusya, Ukrayna'nın Kostantinivka şehrini füzeyle vurdu. Pazar yerinde dükkanları ve bir eczaneyi hedef alan füze saldırısında 16 kişi hayatını kaybetti.

Ukrayna Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Gün ortasında Rus teröristler Donetsk bölgesindeki Kostantinivka'da çarşıyı balistik füzeyle vurdu. Şu ana kadar 16 kişinin öldüğü bildirilmiş olup çok sayıda yaralı bulunmaktadır. Sivilleri kurtarma çalışmaları devam ediyor" denildi.

ZELENSKİ: RUS KÖTÜLÜĞÜ EN KISA SÜREDE YENİLGİYE UĞRATILMALIDIR

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski de saldırıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Donetsk bölgesindeki Kostantinivka'da Rus bombardımanı sonucu en az 16 kişi hayatını kaybetti. Rus teröristler normal bir pazara, dükkanlara ve bir eczaneye saldırarak masum insanları öldürdü. Kayıpların sayısı daha da artabilir. Dünyada hala Ruslarla ilgili herhangi bir şeyle uğraşan herkes bu gerçeği görmezden geliyor. İğrenç, insanlık dışı bir kötülük. Sevdiklerini kaybeden herkese başsağlığı diliyorum. Rus kötülüğü mümkün olan en kısa sürede yenilgiye uğratılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar