Döner 370, pide 184, kahve 50 TL

Bodrum'da önceki yıllarda çok konuşulan lahmacun fiyatlarını unutturacak yeni fiyatlar geldi. Bir otelin plajında ödenen hesap fişini görenler gözlerine inanamadı.

Google Haberlere Abone ol

Yüksek fiyatlarıyla her yaz gündeme gelen Bodrum'dan bu yıl da yine benzer haberler gelmeye başladı. Geçmiş yıllarda lahmacunun 50 TL'ye satıldığı haberleri nedeniyle çok tartışılan Bodrum'da şimdi de 1,5 porziyon dönerin 370 TL'ye satılması konuşuluyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Savaş Özbey, '370 liraya döner' başlıklı bugünkü yazısında "Böyle haberleri verdikçe Bodrum’un orta halli esnafı bozuluyor: '1000 liraya şezlong, bilmem kaç liraya lahmacun diye yazdıkça bütün beldede fiyatlar böyle zannediliyor, insanların gözü korkuyor.

Oysa burada her bütçeye uygun işletmeler var' diyorlar. Haklı oldukları bir yan var tabii ki. Ama işin lüks ayağı da haber; insanlar okumak, takip etmek istiyor. Nedense pahalı lahmacunu başkası yiyor, başkasının çenesi yoruluyor" düşüncesini dile getirdi. 

Özbey, "Şimdi bu tartışmaya yeni bir merhale getirecek bir hesap pusulası dolaşıyor ortalıkta. İddiaya göre geçen cuma, öğle 13.30 sularında Yalıkavak’taki Mandarin Oriental otelinin plajı Blue Beach’te ödenmiş.

Kalemlere tek tek baktığınızda pide, kola, döner, Türk kahvesi gibi hemen herkesin her gün tükettiği, çok da lüks sayılmayacak yiyecek-içecekler var. Toplam hesap 2 bin 263 lira. Zaten fiyatlar Euro ile, sonradan liraya çevrilmiş.

Türk kahvesinin 53, kolanın 61 lira olmasını geçtim. Beni asıl çarpan, dönerin 369 lira olması. Dört kişi ısmarlamış; sadece dönere verilen para 1478 lira. Kuruşlarıyla 1480. Döner yiyeceğine danaya girersin" görüşünü savundu.

Yorumlar