Diyarbakır'da bir aile daha evladına kavuştu

Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatlarına kavuşmak için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde nöbetlerini sürdüren bir aile daha evladına kavuştu.

Google Haberlere Abone ol

Diyarbakır HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır Anneleri'nin çabaları sonuç veriyor.

Hakkari Yüksekova'dan Diyarbakır'a giderek HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Sever Fidan, 11 yıldır ayrı olduğu evladıyla, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nde buluştu.

17 YAŞINDA KAÇIRILDI

Mardin'de güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Tayfur Fidan ile buluşan anne, 17 yaşında dağa kaçırılan oğlu Tayfur'u gözyaşları ile karşıladı. 

15 ANNE EVLADINA KAVUŞTU

Tayfur Fidan'ın güvenlik güçlerine teslim olmasıyla, Diyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerden evladına kavuşanların sayısı 15'e yükseldi.

Anne Hacire Akar'ın ardından Hatice Ceylan 4 yıl önce dağa kaçırılan oğluna, Hüsniye Kaya kızına, babaanne Halime Kadran torununa, baba Metin Açan oğluna, baba Nizamettin ve anne Aslıhan Eşrefoğlu 5 yıllık hasretin ardından oğullarına, anne Gevriye Ayhan kızına, baba Melik ve anne Melek Aslan da 6 yıllık özlemden sonra güvenlik güçlerine teslim olan oğluna, anne Muhteber Birlik 5 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan oğluna, anne Cahide Alkan oğluna, anne Şahize Altınkaynak kızına, engelli baba Cemal Ertaş güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Ramazan'a kavuşmuştu.

PKK'NIN 1200 METRELİK İNİNE GİRİLDİ

 

Yorumlar