"Diğer yarışlardan farklı bir strateji uygulayacağız"

- Dünya Ralli Şampiyonası'nda Marmaris etabı öncesi pilotlar klasmanının ilk sırasında yer alan Thierry Neuville, antrenmanlarını tamamladı - Belçikalı pilot Neuville: "Farklı yollar ve zemin olduğundan araçlar için de zorlu bir hafta sonu olacak. Bu yüzden Marmaris'te diğer yarışlardan farklı bir strateji uygulayacağız" - "Türkiye Rallisi daha önce hiç kimsenin tecrübesinin olmadığı, tamamen yeni ve farklı bir ralli. Birçok aldatıcı etabı var"

Google Haberlere Abone ol


MUĞLA (AA) - DURMUŞ GENÇ - Dünya Ralli Şampiyonası'nda pilotlar klasmanının ilk sırasında yer alan Belçikalı Thierry Neuville, Türkiye Rallisi'nde diğer yarışlardan farklı bir strateji uygulayacaklarını söyledi.

Dünya Ralli Şampiyonası'nda sezonun 10. ayağı, Türkiye Rallisi adı altında Marmaris'te bu akşam başlıyor.

Marmaris merkezli olarak Muğla ve çevresinde gerçekleştirilecek şampiyonada dünyaca ünlü pilotlar, yeşil ve mavinin buluştuğu bölgede otomobil tutkunlarına heyecanlı anlar yaşatacak. Günler öncesi Marmaris'e gelerek parkuru gezen ve şampiyonanın hazırlıklarını tamamlayan pilotlar, bitiş çizgisini ilk sırada geçebilmek için kıyasıya bir mücadele gerçekleştirecek.

Şampiyonanın Türkiye etabı öncesi pilotlar klasmanının ilk sırasında yer alan Hyundai Shell Mobis'ten Thierry Neuville, Asparan Servis Park'ta AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk şampiyonluğuna ulaşmaya çalıştığını bildirdi.

Türkiye'ye bu ikinci gelişi olduğunu, daha önce 2010'da Gençler Dünya Ralli Şampiyonası'nda yarıştığını hatırlatan Neuville, Türkiye Rallisi'nin kendisi için çok önemli olduğunu vurguladı.


- "Tamamen yeni ve farklı bir ralli"


Marmaris'te kendisini yeni bir meydan okuma beklediğini belirten Neuville, "Türkiye Rallisi daha önce hiç kimsenin tecrübesinin olmadığı, tamamen yeni ve farklı bir ralli. Birçok aldatıcı etabı var. Hava da çok sıcak ve bu bizi zorlayacak. Farklı yollar ve zemin olduğundan araçlar için de zorlu bir hafta sonu olacak. Bu yüzden Marmaris'te diğer yarışlardan farklı bir strateji uygulayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Neuville, bu yıl her yarışı tamamladıklarını, bu tutarlılığın da liderliğinde önemli bir payı olduğunun göstergesi olduğunu belirtti. Belçikalı pilot, bu yıl güzel bir strateji uyguladıklarını, çok güzel ve heyecan dolu yarışlar gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar