"Diğer kulüplere örnek oluyoruz"

- Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Avcı: "Bildiğimiz, tanıdığımız yerli oyunculara öncelik vererek transfer yapıyoruz. Türk insanına yatırım yapılmasının önemini hatırlatan bir durum oluşturuyoruz" - "Akhisar son 4 haftada gol yemeyen, takım savunmasını iyi yapan, başında da son derece değerli ve benim de saygı duyduğum bir hocaya sahip olan bir takım" - "Emre, büyük ihtimalle hafta sonunda bizimle olacak"

Google Haberlere Abone ol
"Diğer kulüplere örnek oluyoruz"


İSTANBUL (AA) - HİLMİ SEVER - Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Spor Toto Süper Lig'de yerli oyuncuya verilecek önemin, Türk futboluna katkı sağlayacağını söyledi.

Kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ ve yöneticilerin verdiği destekle, doğru bir yapılanma ile yollarına devam ettiklerinin altını çizen Avcı, "Sahanın içi sadece bana emanet. Tam anlamıyla işime odaklanıyorum ve bu çok önemli. Süper Lig'de maç başına 9'un üzerinde Türk futbolcuya forma şansı veriyoruz. Bu çok önemli bir rakam." diye konuştu.

Yerli oyuncularla ilgili avantaja sahip olduğunu belirten Avcı, şunları söyledi:

"Altyapılarda ve genç milli takımlarda çalıştım, A Milli Takım'da teknik direktörlük yaptım, Türkiye ve Avrupa'daki yerli oyuncu havuzuna son derece hakimim. Türk futbolcuları, takım organizasyonu içine sağlıklı şekilde sokmaya gayret ediyoruz. Tabii ki yabancıya karşı değiliz, kalitelisi her zaman Süper Lig'e değer katmıştır. Bildiğimiz, tanıdığımız yerli oyunculara öncelik vererek transfer yapıyoruz. Onlar da buna son derece doğru karşılık veriyor. Umarım bu böyle devam eder. Diğer kulüplere örnek olması gereken, Türk insanına yatırım yapılmasının önemini hatırlatan bir durum oluşturuyoruz. Altyapılarda önemli sorunlar var. Umarım insanlar bununla ilgilenirler."


- "Bütün planımız galibiyet üzerine kurulu"

Abdullah Avcı, 30 Ekim Pazar günü Akhisar Belediyespor karşısında kazanarak liderliklerini devam ettirmek istediklerini belirtti.

Her maçı ayrı ayrı düşündüklerini vurgulayan Avcı, "Her karşılaşmanın planı, stratejisi başka. Şu an önümüzdeki karşılaşmaya odaklanmış durumdayız. Akhisar son 4 haftada gol yemeyen, takım savunmasını iyi yapan, başında da son derece değerli ve benim de saygı duyduğum bir hocaya sahip olan bir takım. Kazanma alışkanlığımız var, devam etmek istiyoruz. Bütün planımız galibiyet üzerine kurulu. Kazandıktan sonra diğer haftaya bakacağız. Yakaladığımız ivmeyi devam ettirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

- Emre Belözoğlu'nun durumu


Avcı, sakatlığı nedeniyle Kardemir Karabükspor maçının ikinci yarısına çıkamayan Emre Belözoğlu'nun tedavisine devam edildiğini söyledi.

Teknik direktör Avcı, "Emre'nin, Karabükspor maçının devre arasında adalesinde bir sertlik oldu. Tedavisi devam ediyor, büyük ihtimalle hafta sonunda bizimle olacak. Uğur Uçar ve Ferhat Öztorun'un da darbeden oluşan sakatlıkları var ama hafta sonunda sanıyorum 24-25 oyuncumuz Akhisar maçı için hazır olacak." şeklinde konuştu.


- "Oynadığımız futbolun konuşulmasını istiyoruz"

Abdullah Avcı, Süper Lig'in ve Avrupa'nın en az gol yiyen takımlarından biri olmaları konusunda, "Takım ya da bireysel sporda savunma olmazsa olmazlardandır. Kulübe 2,5 sene sonra döndüğümde 3 parçadan kurulu bir takım vardı. Bunu tek parça haline getirdik. Az gol yememiz, sadece savunmadakilerle alakalı bir durum değil." değerlendirmesini yaptı.

Savunma üzerine 6 ay boyunca çok çalıştıklarını ve her hafta savunmayla ilgili dokunuşlar yapmaya devam ettiklerini anlatan Avcı, şunları söyledi:

"Oyuncuların top rakipteyken neler yapması gerektiği ile ilgili ve rakibin planına göre neler yapacağıyla ilgili sahanın içinde duruşları var. Bizde bölgeler karışmaz. Ön kenar oyuncusun nerede durması, forvet oyuncusunun nasıl pozisyon almasıyla ilgili çalışmalarımız bulunuyor. Olmazsa olmazlardan biri bu. 2 sene önce de Bayern Münih'le birlikte Avrupa'nın en az gol yiyen takımı olmuştuk. Bu güzel bir şey, bizde baskı oluşturmuyor. İşimizi doğru yapmaya çalışıyoruz, şu an itibarıyla da doğru yapıyoruz. Bazen kazanacağız, bazen kaybedeceğiz ama bunlar olağan şeyler. Oynadığımız futbolun konuşulmasını istiyoruz. Teknik ekip olarak 9 kişiyiz, herkes taşın altına eline sokuyor ve sahanın içindeki oyunu nasıl daha iyi hale getiririz onun üzerinde çalışıyoruz."

Yorumlar