Didem Arslan Yılmaz'daki Helin kim, nereli? Olayı nedir?

Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programında işlenen 15 yaşındaki Helin'in kaybolma vakası, aile içi anlaşmazlıkları ve şüpheleri gün yüzüne çıkardı.

Google Haberlere Abone ol
Didem Arslan Yılmaz'daki Helin kim, nereli? Olayı?

Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme Helin kimdir, nerelidir, olayı nedir? "Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme" adlı televizyon programının sonbölümlerinde, 15 yaşındaki Helin'in kaybolması konusu ele alındı. Helin'in 10 gün önce evden ayrıldığı ve bir daha kendisinden haber alınamadığı belirtildi. Helin'in ağabeyi Görkem Akın Beder, askerden izin alarak kayıp kardeşini aramak üzere eve döndüğünü ifade etti. Helin'in annesi işteyken, "Markete gidiyorum" diyerek evden ayrıldığı, bu sırada sosyal medya kullanımının yoğun olduğu, fakat annesinin uyarılarını dikkate almadığı belirtiliyor. Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme Helin kimdir, nerelidir, olayı nedir? 

AİLE ÜYELERİ ARASINDA SUÇLAMALAR

Görkem, Helin'in kaybolmasıyla ilgili olarak annesi ve amcalarını ilgisizlikle suçladı. Programda Helin'in annesi Nurgül de canlı yayına katılarak, kızıyla son tartışmalarını ve şüphelerini dile getirdi. Helin kaybolmadan önce banka kartı konusunda tartıştıklarını ifade eden Nurgül, oğlunun arkadaşı İsa'dan şüphelendiğini belirtti. İsa ise bu iddiaları reddetti ve Görkem'in kardeşi olduğunu yeni öğrendiğini açıkladı. Nurgül, kendisine yöneltilen suçlamalara karşı savunma yaparken, kendisine zarar verecek biri olmadığını vurguladı.

Helin, aslen Gaziantepli'dir. Ortadan kaybolduktan sonra İstanbul'da bulunarak, yıllar öncesinde annesinden ayrılan babasına teslim edildi. İki ismin buluşması ise kameralar önünde gerçekleşti. 

HELİN'İN BULUNUŞU VE YENİ İDDİALAR

Programın ilerleyen bölümlerinde, Helin bulunarak babasıyla buluşturuldu. Helin, annesinin kendisini kuzeniyle evlendirmek istediğini iddia etti. Buna karşılık Nurgül, kızının bu iddialarının yalan olduğunu öne sürdü. Bu durum, aile içindeki çatışmaları ve karşılıklı suçlamaları daha da derinleştirdi.

HELİN'İN TEYZESİNDEN YALANLAMA

Öte yandan programa bağlanan Helin'in teyzesi Nuray hanım da yeğeninin söylediklerini yalanladı. Teyzesi, oğluyla Helin'in nişanlandırılacağı iddialarının asılsız olduğunu söyledi. Helin ise, annesinin kendisine tek yüzük bile getirdiğini belirterek evlilik iddialarının arkasında durdu. 

Helin'in ileri sürdüğü bir diğer iddia ise annesinin onu okula göndermek istemediğidir. Helin, annesinin kendisini okula göndermek istemediğini söyleyince annesi ise Helin'in hasta olduğunu okula giderken bayıldığını söyledi. Öte yandan, annesi Helin'in derslerinin de iyi olmadığını okumasına gerek görmediğini ifade etti. 

Ağabeyi Akın'ın, "Annem kardeşimi bodruma kilitliyordu" şeklindeki iddiaları da yine son programda gündeme geldi. Helin de ağabeyinin iddialarını doğruladı.

Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme Helin kimdir, nerelidir, olayı nedir
Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme Helin 

 

 

Yorumlar