DHKP-C'li teröriste ağladı, İçişlerine iftira attı

İçişleri Bakanlığı, bakanlık binasına Cumhurbaşkanı Erdoğan posteri asılıp Atatürk'ün asılmadığı yönünde CHP'li Veli Ağbaba'nın Twitter mesajına tepki göstererek resimli delil paylaştı. Aynı ismin aynı gün için Savcı Selim Kiraz'ın ölümüyle ilgili müebbet ceza aldıktan sonra ölen teröriste üzüldü.

Google Haberlere Abone ol

CHP'li Veli Ağbaba'nın İçişleri Bakanlığı binasına Atatürk resmi asılmadığı yönündeki asılsız iddiaları İçişleri Bakanlığı tarafından yalanlanarak resimlerle cevap verildi.

CHP'li Ağbaba, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda İçişleri Bakanlığı'na 23 Nisan dolayısıyla Erdoğan resmi asıldığı Atatürk resmi asılmadığı ileri sürüldü. Ağbaba'nın aslında bilinçli bir şekilde, resimler sökülmeye başladığı anlarda sadece Erdoğan'ın resmini çekerek paylaştığı ve bu şekilde provokasyon yapmaya çalıştığı ortaya çıktı. Çünkü İçişleri Bakanlığı'nın karşısında TBMM bulunuyor. Buraya girip çıkan herkes orada Atatürk ve Erdoğan resminin yanyana asılı olduğunu görmüştü.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Milletvekili Sayın Veli Ağbaba'nın sosyal medya hesabından; 'Yer, İçişleri Bakanlığı. 100'üncü kuruluş yıldönümünde TBMM'nin tam karşısında, nispet yapar gibi Erdoğan'ın resmi var, Atatürk'ün resmi yok" ifadeleri tamamen iftira, yalan ve gerçek dışıdır. 23 Nisan'ın hemen ertesi gününde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımızın resimlerinin indirildiği sırada çekilen görüntünün paylaşılması, böyle anlamlı bir günde birlikteliğimize atılan sorumsuz bir iftiradır ve bu yakıştırma bizleri derinden üzmüştür" ifadelerine yer verildi.

DHKP-C'Lİ TERÖRİST İÇİN ÜZÜNTÜ MESAJLARI PAYLAŞTI

Öte yandan Ağbaba'nın aynı gün içinde Twitter hesabı üzerinden Savcı Mehmet Selim Kiraz cinayetinden ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edildikten sonra ölüm orucuna başlayan ve bu şekilde ölen DHKP-C'li terörist için üzüntü mesajları paylaştığı görüldü.

Yorumlar