Demirtaş'tan Taksim'deki salıdırıya kınama

Taksim'de meydana gelen saldırıyla ilgili açıklama yapan Demirtaş, "Kim hangi amaçla yaparsa yapsın terördür, kabul etmiyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Demirtaş'tan Taksim'deki salıdırıya kınama

İstanbul Taksim'de yaşanan terör saldırısıyla ilgili bir açıklama yapan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Lanetliyorum" dedi.

Demirtaş İstiklal Caddesi'nde meydana gelen bombalı saldırı sonrası sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Demirtaş, "Kim hangi amaçla ya da gerekçeyle yapmış olursa olsun, sivilleri hedef alan her saldırı hukuken, siyaseten, ahlaken ve vicdanen terördür. Asla kabul etmiyoruz" dedi.

İstanbul'da saat 16:20'de Taksim İstiklal Caddesi üzerinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Ölü ve yaralıların olduğu olayla ilgili terör şüphesi devam ederken, bankta 40-45 dakika oturan bir kadının çantayla bombaya bıraktığı üzerinde duruluyor.

Patlama sonrası siyasi partiler ve isimlerden peş peşe taziye mesajları yayınlandı. Bu isimlerden biri de Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oldu.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamada bulunan Demirtaş, "Kim hangi amaçla ya da gerekçeyle yapmis olursa olsun, sivilleri hedef alan her saldırı hukuken, siyaseten, ahlaken ve vicdanen terördür. Asla kabul etmiyoruz." dedi.

Sözlerini sürdüren Demirtaş, "İstiklâl Caddesi'nde masum sivilleri açıkça hedef alan terör eylemini de lanetliyorum. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

HDP'DEN İLK AÇIKLAMA

Terör saldırısı olduğu düşünülen patlama sonrası siyasi partilerden peş peşe taziye mesajları yayınlandı. Bu partilerden biri de HDP oldu. Partinin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Bugün İstanbul İstiklal Caddesi'nde yaşanan ve şimdiye kadar 6 yurttaşımızın hayatını kaybetmesine, 53 kişinin de yaralanmasına neden olan patlamadan dolayı derin acı ve üzüntü duyuyoruz. Üzüntümüz ve acımız büyük, hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, halkımıza başsağlığı diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

 

 

Yorumlar