Dar gelirliye her yıl 100 bin sosyal konut

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak tanıtım töreni ile "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" projesinin detaylarını açıklayacak.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün dar gelirli vatandaşları sevindirecek projenin tanıtımını yapacak.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirilecek proje bugün kamuyoyuna duyurulacak.

Projenin tanıtımı, bugün saat 12.00'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak tanıtımda konutların depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara sahip olma şartları, evlerin modelleri, uygulama özellikleri, ödeme ve vadeyle ilgili tüm ayrıntıları açıklanacak.

Tanıtım töreninde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasında protokol imzalanarak her yıl 100 bin sosyal konut projesinin ilk adımı atılacak.

Asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşlar, TOKİ aracılığıyla yapılacak konutlara uzun vadeli, kiradan daha ucuz bir maliyetle sahip olabilecek.

Yorumlar