Cumhurbaşkanlığı açıklaması: OHAL iddiaları yalan

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, kamuoyunda dillendirilen OHAL ilan edileceğine dair iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, kamuoyunda dillendirilen OHAL ilan edileceğine dair iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yarın Ankara'da yapılacak toplantı günler öncesinden haber olmuştu.

Toplantıda koronavirüs ile ilgili önemli kararlar alınacağı da biliniyor. 

Toplantıyla alakalı bazı medya kuruluşlarında, "OHAL ilan edilecek, sokağa çıkma yasağı geliyor" şeklinde haberler yapılmıştı.

Bu iddiaları üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan açıklama geldi.

Altun, söz konusu iddiaların tamamen asılsız olduğunu belirterek asılsız iddilara inanılmamasını istedi.

İletişim araçlarının böylesine etkin kullanıldığı bir atmosferde oluşturulan dezenformasyonun önüne geçilmesinin oldukça önemli olduğunu değerlendiren Altun, şunları kaydetti:

"Koronavirüs konusunun ülkemizin gündeminde üst sıralara çıktığı ilk günden bu yana özellikle kısıtlayıcı bazı tedbirlerin alınacağı söylentilerinin, gerek sosyal gerekse konvansiyonel medyada kasıtlı olarak ön planda tutulmaya çalışıldığını gözlemlemekteyiz. Özellikle Olağanüstü Hal ilan edileceği, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı ya da seyahat kısıtlamalarının getirileceği yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını, bu tür kapsamlı kısıtlayıcı adımların gündemimizde olmadığını altını çizerek ifade etmek isteriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürüttüğümüz bu mücadelede vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliğinin yanında özgürlüklerini de koruma sorumluluğumuzun bulunduğu bilinciyle, resmi kaynaklar tarafından teyit edilmemiş hiçbir habere, bilgiye, duyuma ya da söylentiye itibar edilmemesini istirham ederiz."

 

Yorumlar