Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika asgari ücret açıklaması haberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika asgari ücret açıklaması haberi

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika asgari ücret açıklaması haberi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında merak edilen konulardan birinde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, ekonomi gündemiyle toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantı 4 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana gündem maddeleri arasında asgari ücrette artış beklentisi, emekli ve memur maaş zammı, Kurban Bayramı tatili, NATO Zirvesi ve orman yangınları olan toplantı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Terör, göç, savaş, ekonomik ve sosyal krizler gibi hayati sınamalardan geçen bölgemizde Efes 2022 Tatbikatı dostlarımıza güven, düşmanlarımıza korku veren bir program olarak başarıyla icra edilmiştir. Dünyanın terörle mücadelesinde en eski ve en etkili ülkelerin başında geliyoruz.

Siyasi ve insani krizlerin yükünü en fazla taşıyan ülke durumundayız. Tehditleri kaynağında ortadan kaldırma üzerine kurulan stratejimizi başarıyla uyguluyoruz. Uluslararası platformlarda ilkeli duruşumuzla farkımızı her alanda gösteriyoruz. Türkiye'yi bir yandan terör koridoruyla kimi ülkeler vasıtasıyla kuşatma girişimlerini akamete uğrattık, uğratmayı da sürdüreceğiz.

SURİYE'YE YENİ BİR HAREKAT BAŞLAYACAK

Suriye sınırında oluşturmaya başladığımız güvenlik koridorunun eksikliklerini tamamlamayla ilgili hazırlıklarımız biter bitmez yeni harekatlara başlayacağız.

Akdeniz ve Ege'deki tüm haklarımızı korumaya yönelik gerekli adımları atacağız.

KARADENİZ'DE DOĞALGAZ REZERVİ

Karadeniz'deki rezerv miktarı ülkemiz için büyük bir umut ve moral kaynağı oldu.

Adana'da petrol arama çalışması yaptığımız iki kuyuda yüksek kaliteli petrol bulduk. Petrolün rezerv değeri yaklaşık 1 milyar dolar olarak hesaplanmıştır.

Küresel ekonomideki dalgalanma tüm boyutlarıyla etkisini sürdürüyor. Yatırım, istihdam, üretim, cari fazla üzerine kurulu ekonomi programımızı uygulamayı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz.

Turizm toparlandı, tarımda iyi bir yıl yaşanıyor, sanayimiz çalışıyor.

Enflasyondaki yükselişin yükünü bir müddet daha omuzlamak zorunda kalacağımız açıktır. Milletimizden biraz daha sabır bekliyoruz.

2023'ün şubat, mart aylarından itibaren enflasyonu yeniden makul ve hızla daha da aşağılara indirebileceğimiz bir seviyeye çekmiş olacağız.

Kamunun borçlanma ihtiyacı azalmaktadır.

Ek bütçe görüşmelerinde Cumhurbaşkanı ödeneği ile ilgili maddenin kanun metninden çıkarılmasını talep ediyorum.

Asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Bakanlığımız belli sayıya göre işçi çalıştıran işletmeleri gözeten şekilde bir düzenleme yapacaktır. İnşallah en kısa sürede müjdeli bir haberi paylaşmak istiyoruz.

Kamu çalışanlarına ve emeklilere haklarını zaten veriyoruz.


 

Yorumlar