Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sınır hattında hazırlıklar tamamlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusuna yönelik askeri harekatla ilgili hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York ziyareti öncesi basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Fırat'ın doğusuna askeri harekata ilişkin, "Sınır boylarında bütün hazırlıklarımız tamamlanmış vaziyette. ABD'nin de davetli olmadığı bir yerde şu anda terör örgütlerine vermiş olduğu desteği bizim de görmemezlikten gelme gibi bir lüksümüz olamaz. Yani YPG/PKK gibi terör örgütlerine verdikleri destek apaçık ortadadır" mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusuna yönelik askeri harekatla ilgili hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

Fırat'ın doğundaki adımlar gelişmelerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizi taciz eden, bölgemizde sıkıntı veren bu terör örgütlerinden, buraları arındırmış olacağız, temizlemiş olacağız. İnancımız budur" ifadelerini kullandı.

Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

"2020 Eylül-2021 Eylül dönemini kapsayacak olan Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanlığı görevine Büyükelçi Volkan Bozkır'ı aday gösterdiğimizi duyurmak isterim.

Sınır boylarında bütün hazırlıklarımız tamamlanmış vaziyette ABD malum stratejik ortağımız. NATO'da beraberiz, uzun yıllar bu stratejik ortaklığımızı her halükarda devam ettirmişiz. Biz şu anda da aynı noktadayız. ABD ile karşı karşıya gelmek gibi bir arzumuz yok. Ancak ABD'nin de davetli olmadığı bir yerde şu anda terör örgütlerine vermiş olduğu desteği bizim de görmemezlikten gelme gibi bir lüksümüz olamaz. Yani YPG/PKK gibi terör örgütlerine verdikleri destek apaçık ortadadır.

Fırat'ın doğusuna askeri harekat

Bizi taciz eden, bölgemizde sıkıntı veren bu terör örgütlerinden, buraları arındırmış olacağız, temizlemiş olacağız. İnancımız budur.
"PYD ve YPG'den hiçbir farkı yok"
Şu anda bölgede zaten DEAŞ adeta yok noktasına gelmiş vaziyette. Şimdi ise bir uydurma örgüt çıkarıldı. Açılımı Suriye Demokratik Güçleri. Yani SDG. Aslında bu bir aldatmaca. Yani bir kılıf bu. Bunun da PYD ve YPG'den hiçbir farkı yok. Buna bir çadır terör örgütü de diyebiliriz."

Patriot konusu masadan kalkmış bir konu değil."

Yorumlar