Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Ateş'in Eşi Ayşe Ateş ile Görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile bir araya gelecek. İletişim Başkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, görüşme birkaç gün içinde gerçekleşecek.

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayşe Ateş ile görüşecek

İletişim Başkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ayşe Ateş arasındaki görüşmenin planlandığını ve bu görüşmenin birkaç gün içinde yapılacağını açıkladı. Bu buluşmanın, Sinan Ateş cinayeti davası ve Ayşe Ateş’in bu süreçteki duruşuyla ilgili önemli bir adım olduğu belirtiliyor.

Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin dava, 1 Temmuz'da başlayacak. Ankara 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davada, 22 tutuklu hakkında tasarlayarak adam öldürme suçlamasıyla yargılama yapılacak.

Ayşe Ateş, daha önce Sinan Ateş’in iddianamesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "İddianame adı verilen içi boş kağıt parçasının kabul edildiğini büyük bir üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayım." diyerek tepkisini dile getirmişti. Ayşe Ateş’in bu açıklamaları, cinayet davasının kamuoyunda geniş yankı bulmasına neden oldu.

DAVA SÜRECİ 

Ankara 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan dava, kamuoyu tarafından yakından takip edilecek. Davada, 22 tutuklu sanık hakkında tasarlayarak adam öldürme suçlamasıyla yargılama yapılacak. Bu davanın seyri, Sinan Ateş cinayetinin aydınlatılması ve adaletin sağlanması açısından büyük önem taşıyor.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Sinan Ateş, Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmişti. Cinayetin ardından başlatılan soruşturmada, birçok kişi gözaltına alınmış ve dava süreci başlatılmıştı. Sinan Ateş’in öldürülmesi, siyasi ve toplumsal alanda büyük yankı uyandırmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ayşe Ateş ile yapacağı görüşme, kamuoyunda merakla bekleniyor. Bu görüşmenin, dava süreci ve Sinan Ateş cinayetinin aydınlatılması noktasında nasıl bir etkisi olacağı, ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Yorumlar