Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP heyetini görmezden geldi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle başkent Ankara'daki Anıtkabir'de düzenlenen törene katılan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ve Bahçeli'yi temsilen gelen MHP'li heyet ile tokalaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı ve kurmaylarını görmezden geldi.

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP heyetini görmezden geldi

Türkiye Cumhuriyeti'nin 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yurtta, KKTC'de ve yurt dışındaki temsilciliklerde törenler düzenleniyor. Her yıl olduğu gibi Ankara'daki törenlerin merkezi de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir'di. Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Törene CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Akşener de katıldı. MHP'yi Celal Adan temsil etti.

ERDOĞAN, CHP HEYETİ İLE TOKALAŞMADI

Erdoğan'ın Anıtkabir'e gelişinde ise dikkat çeken bir olay yaşandı. Erdoğan, Anıtkabir'e gelişinde kendisini karşılayanların elini sıktı. Cumhurbaşkanı'nın; yüksek yargı temsilcileri, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve törene katılan kabine üyeleriyle tokalaştığı görüldü. Erdoğan'ın; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP'li TBMM Başkanvekili Levent Gök'le ise tokalaşmadığı gözlendi.

CELAL ADAN'LA MERDİVENLERDE TOKALAŞTI

Erdoğan'ın Bahçeli'yi de temsilen törene katılan MHP'li TBMM Başkanvekili Celal Adan ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile de törenin ardından merdivenlerde selamlaştığı görüntülendi.

Yorumlar