Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika'nın başkenti Brüksel'de yoğun sevgi seliyle karşılandı. Erdoğan, kendisini karşılayan kalabalığa yönelik kısa bir konuşma yaparak, "Sizler bizim Avrupa'daki elimiz, ayağımı, duyan kulağımızsınız" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik ziyaret için Avrupa'nın başkenti Brüksel'e gitti. Erdoğan, Brüksel'de kalabalık bir grup tarafından, "Recep Tayyip Erdoğan" sloganlarıyla karşılandı. Erdoğan, Brüksel'de kendisini karşılayan kalabalığa yönelik kısa bir konuşma yaptı. Erdoğan, konuşmasında, "Sizler bizim Avrupa'daki elimiz, ayağımız ve duyan kulağımızsınız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 18.00'de Belçika'nın başkenti Brüksel'e geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel Havalimanı Askeri Terminali'ne gelişinde, Türkiye'nin Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Mehmet Kemal Bozay, Türkiye'nin Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy, Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Basat Öztürk, Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı Tümgeneral İsmail Üner ile Avrupa Birliği Konseyi Protokol Müdür Yardımcısı Ragnheidur Roubineau tarafından karşılandı. 

Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MİT Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Brüksel'e geldi.

Yorumlar