Çorum'daki deprem

- Çorum Vali Vekili Saçan: - "Şu ana kadar kaymakamlık, jandarma, emniyet ve AFAD'tan aldığımız bilgiye göre çok şükür herhangi bir can ve mal kaybı yok."

Google Haberlere Abone ol
Çorum'daki deprem

ÇORUM (AA) - Çorum Vali Vekili Adem Saçan, İskilip ilçesindeki 4,7 büyüklüğünde depreme ilişkin, "Şu ana kadar kaymakamlık, jandarma, emniyet ve AFAD'tan aldığımız bilgiye göre çok şükür herhangi bir can ve mal kaybı yok." dedi.

Saçan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre, saat 14.57'de merkez üssü İskilip olan 4,7 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildiğini anımsatarak, ilk depremin ardından 30 dakika içerisinde 3 sarsıntı daha kaydedildiğini bildirdi.

Merkez üssü ilçeye bağlı Ahlatçık köyü olan depremin ilçe merkezinin yanı sıra çevre ilçelerden de hissedildiğini belirten Saçan, "Şu ana kadar kaymakamlık, jandarma, emniyet ve AFAD'tan aldığımız bilgiye göre çok şükür herhangi bir can ve mal kaybı yok. Ancak her ihtimale karşı köylerimizde bir araştırma yapıyoruz. Yıkılan evler ya da telef olan hayvanlar var mı diye ekipler inceleme yapıyor." ifadesini kullandı.

Yorumlar