Çocuk şarkıları: Pamuk ailesi, Kırmızı balık, Anneni Seviyorsan ve Çomar dinle

Çocuk şarkıları, çocukların gelişimi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ebeveynlerin çocuklarına uygun şarkılar bularak onları düzenli bir şekilde dinletmesi halinde çocukların motor gelişimleri olumlu şekilde etkilenir. Örneğin, Beş küçük ördek, Dedemin çiftliği, çomar, 10 küçük kedicik, mini mini bir kuş, Parmak ailesi çocukların en sevdiği şarkılar, çocuk gelişiminde olumlu etki yapabilecek çocuk şarkıları arasında yer alıyor.

Google Haberlere Abone ol

Anne babaların çocuklarına dinletmek için her zaman en güzel çocuk şarkıları arayışında oldukları hepimizin malumudru. Bilinçli anne babalar her zaman çockuları için en güzel çocuk şarkıları bulmak için çaba harcarlar. Çünkü onlar da biliyor ki, çocuk şarkıları çocukların motor gelişiminde önemli bir faktördür. Bütün uzmanların üzerinde hemfikir olduğu konulardan biri, müziğin çocuk gelişimi üzerinde rol oynayan en büyük etmenlerden olduğudur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, seçilecek şarkıların çocukların beyin gelişimine yardımcı, eğitici olması gerekiyor.

Beş küçük ördek, Dedemin çiftliği, çomar, 10 küçük kedicik, mini mini bir kuş, Parmak ailesi ve dahası. 

5 Küçük Ördek, Dedemin Bir Çiftliği Var, Anneni Seviyorsan Alkışla, 10 Küçük Kedicik, 10 Küçük Aslancık, Mini Mini Bir Kuş, Çomar, Parmak Ailesi, Kırmızı Balık ve dahası.

En sevilen çocuk şarkıları bir saat kesintisiz dinle

Otobüsün Tekerlekleri ve Köpeğim Hav Hav - EN POPÜLER ÇOCUK ŞARKILARI 2019 - 20DK KESİNTİSİZ

Kırmızı Balık Şarkısı Sözleri

Kırmızı Balık Gölde
Kıvrıla Kıvrıla Yüzüyor
Balıkçı Hasan Geliyor
Oltasını Atıyor
Kırmızı Balık Dinle
Sakın Yemi Yeme
Balıkçı Hasan Tutacak
Sepetine Atacak
Kırmızı Balık Kaç Kaç 

MÜZİĞİN ÇOCUK GELİŞİMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Bilinçli ebeveynlerin çocuklarının gelişimi için müziği tercih etmelerinde tabii ki bir nedeni var. Çünkü, küçük yaş çocukların müzik ile ilgilenmelerinin akademik başarılarını da olumlu etkilediği bilinmektedir. Yaşları ilerledikçe de sorumluluk bilinçlerinin geliştiği ve edindikleri düzeni yaşamlarında devam ettirmektedirler. Çocuklara müziğin yararları:

1. Müzik çocuğun konsantrasyon yeteneğini arttırır. 

2. Müzik çocuğun okuma ve yazma becerisini geliştirerek kelime dağarcığını arttırır.

3. Çocuğun motor gelişimini destekler.

5. Bir müzik aleti çalmak çocuğun yaşam kalitesini olumlu yönde etkiler. Yakın dönemdeki çalışmalar, okul korosunda veya orkestrasında yer alan çocukların şu anki ve ileride yaşamlarında en düşük alkol ve sigara kullanımına sahip grup olduğunu belirtmiştir.

6. Müzik rititmleri çocuklardaki hiperaktiviteyi dinginleştirir ve stresi azaltır.

7. Müzik, çocuğun duyusal gelişimini artırır.

8. Müzik, okuryazarlığı geliştirir.

9. Müzik, yeni yürümeye başlayan çocukların koordinasyon sağlamasına yardımcı olur.

10. Müzik, yeni konuşmaya başlayan çocukların kelime hazinelerini geliştirmelerine yardımcı olur. 

Yorumlar