Çocuk parkındaki PKK sembolleri 2 yöneticinin başını yedi

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece Belediyesi'ndeki terör örgütü sembolleriyle ilgili iki yöneticiyi görevden uzaklaştırdı.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece'deki parkın yenilenmesinden sorumlu olduğu belirlenen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı ile Park ve Bahçeler Müdürünün görevlerinden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Valilik açıklamasında, Küçükçekmece Belediyesi'nin İstasyon Mahallesi'nde bulunan Atatürk Parkı'nda tamamlanan yenileme çalışmaları neticesinde bazı yer döşemelerinde "PKK terör örgütü sembol ve renklerinin kullanıldığı" yönünde ihbar ve şikayet yapıldığı kaydedildi. 

Mahallinde yapılan tespitler üzerine, söz konusu materyallerin Kaymakamlıkça kaldırıldığı belirtilen açıklamada, "Küçükçekmece Kaymakamlığı'nın konuya ilişkin yazıları ile Valiliğimize gönderilen bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda, parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu tespit edilen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Süleyman Gevezoğlu ile Park ve Bahçeler Müdürü Şerafettin Mataracı 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 137. vd. maddeleri gereğince, görevi başında kalmalarında sakınca görüldüğünden, Valiliğimizce görevinden uzaklaştırılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Görevden Uzaklaştırılan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Gevezoğlu kimdir?

1956 yılında Rize’de dünyaya gelen Süleyman Gevezoğlu ilkokul ve lise eğitimini Cumhuriyet İlkokulu ve Rize Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı.

Adana Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi mezunu olup 1985 yılından bu yana Bakırköy, Beylikdüzü ve Küçükçekmece Belediyelerinde görev yaptı.

Gevezoğlu evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

Şerafettin Mataracı kimdir?

Küçükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler müdürü görevinden uzaklaştırılan Şerafettin Mataracı 1974 yılında doğdu. Mimar olan Şerafettin Mataracı, Küçükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü görevinde de bulundu.

 

Yorumlar