Çin kapıları dünyaya kapattı, giriş yasak

Koronavirüsün dünyaya yayılmasına neden olan Çin, kendi içindeki salgını temizledi ancak şimdi de dışarıdan gelenlerden bulaşan hastalıkla mücadele ediyor. Çin bunun için kapıları dünyaya kapattı.

Google Haberlere Abone ol

Çin, koronavirüs ile mücadelede kendi içindeki salgını temizledi ancak dışarıdan gelen hastaların yeni bir salgına neden olmaması için önemli bir karar aldı. Bu kapsamda Çin'in kapıları bütün dünyaya kapatıldı. Ülkeye yabancıların girişi yasaklandı. 

Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, söz konusu giriş yasağının Kovid-19 salgınını önlemek için geçici bir tedbir olduğu ve pazar günü uygulanmaya başlanacağı belirtildi.

Açıklamada, ikamet izni ve vize serbestisi bulunan yabancıların da ülkeye girişinin geçici olarak durdurulacağı kaydedildi.

Yabancı ülke misyonlarında çalışanların kapsam dışında tutulacağının vurgulandığı açıklamada, ticari faaliyetler, teknoloji ve enerji alanındaki işlerle ilgili ise vize başvurularının yapılabileceği bilgisi paylaşıldı.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, 81 bin 285 kişide virüs görüldüğünü ve salgına bağlı 3 bin 287 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurmuştu. Çin’de yerel kaynaklı yeni koronavirüs vakasına rastlanmazken, yurt dışı kaynaklı 67 yeni vakanın tespit edildiği bildirildi.

ÇİNLİ HASTALARI VİRÜSÜ BAŞKALARINA BULAŞTIRIRKEN

 

Yorumlar