Çılgın Sedat nereli

Çılgın Sedat nereli sorusu 23 Şubat Salı günü Beylikdüzü'ndeki evinde çıkan yangın sonrasında sorulan sorular arasında yer almaya başladı. İşte Çılgın Sedat biyografisi ve hakkında merak edilenlerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol

Çılgın Sedat lakaplı ünlü şarkıcı nereli, kimdir, kaç yaşında ve asıl mesleği nedir gibi sorlar son günlerde tekrar gündem oldu. Ünlü sanatçının İstanbul Beylikdüzü'de bulunan evinde çıkan yangın ünlü ismi çok korkutmuştu. Engelli çocuğu ve ailesinin bulunduğu evin yandığı haberini alan Çılgın Sedat lakaplı ünlü sanatçı göz yaşlarını tutamamıştı. Peki, Çılgın Sedat kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte Çılgın Sedat biyografisi: 

Çılgın Sedat'ın tam ve gerçek adı Sedat Kapurtu''dur.

Çılgın Sedat 1 Kasım 1973 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Sanatçının asıl memleketi ise Sivas'tır.

İyi bir aile babası olan Çılgın Sedat henüz çocuk yaşlarda mahalle arasında futbol oynayarak spora yöneldi.

Kardeşi Vedat Kapurtu da futbolla ilgilenmektedir. Futbol kariyerine nokta koyarak müzik alanında çalışmalar yapan Sedat Kapurtu'nun kardeşi ise profesyonel futbolcu olarak kalecilik yapmaya devam etmektedir.

Engelli çocuğuna kendini adayan Sedat Kapurtu, 4 sene Kadıköy Halk Eğitim merkezinde eğitim aldıktan sonra Şan bölümü okudu. Tar ve Cümbüş çalmaya başlayan Sedat Kapurtu'ya 17 yaşında hocası cümbüş hediye etmiştir. Hocasının aynı yıl vefat etmesinin ardından evlatları, cümbüşü babamızdan yadigar diyerek almışlardır. Çok iyi bir cümbüş ustası olabilecekken yaşadığı bu durumun ardından Sedat Kapurtu sazına küsmüş bu tarihin ardından cümbüşü eline hiç almamıştır. İyi bir müzik kulağına sahip olan Çılgın Sedat, bağlama, davul, bateri, klavye, kanun çalabilmektedir.

Çılgın Sedat nereli

Müzik alanındaki yoğun temposunun yanı sıra spordan da geri durmayan Çılgın Sedat, yıllarca karate, kickbox, teakwando sporu ile ilgilenmeyi sürdürmüştür. 1 Eylül 2008 tarihinde Zeytinburnuspor’da profesyonel futbolculuğa başlamıştır. 1 Temmuz 2011 tarihine kadar devam ettikten sonra futbola veda eden Çılgın Sedat, 2 sene Zeytinburnu’nda 3 sene de amatör olarak sürdürdüğü futbol hayatını noktaladı. Çılgın Sedat, aynı zamanda Muaythai hakemliği de yapmaktadır. Küçük yaşta katıldığı ses yarışmasında ikinci olan Çılgın Sedat, kuaförlükten futbola, futboldan şarkıcılığa, şarkıcılıktan smackdown'a birçok meziyeti olan bir isimdir.

Çılgın Sedat nereli

Çılgın Sedat, 2005 yılında Özlem Kapurtu ile evlendi. Siraç (d.2006) adında bir engelli ve Yağız Kapurtu adında 2 oğlu vardır. 2014 yılında “Çılgın Sedat İle Çılgın Show” adında her pazartesi ekranlarda yer aldı. 2015 yılında eşi Özlem Kapurtu ile beraber sunuculuğunu İlker Ayrık’ın yaptığı “Ben Bilmem Eşim Bilir” yarışmasına katıldı. Çılgın Sedat, 2016 yılında Mersin'de “Club Çılgın” adı ile bir eğlence mekanı açmıştır. Yaklaşık 6 ay önce açtığı bu yer 11 Ekim 2016 tarihinde çıkan bir yangın neticesinde kül olmuştur.

ÖZLEM KAPURTU KİMDİR?

Kendisi gibi müzisyen olan eşi hakkında konuşan Çılgın Sedat şunları söyledi, "9 yıl önce evlendiğim eşim Arif Sağ'dan dersler alıyordu. Evlenince müziği bıraktı ama albümümde yer alan ''Senden Öğrendim'' parçasında bana eşlik etti. Ben de düet yaptığım eşimle kamera karşısına geçerek, damatlık ve gelinlik giyerek eski günlerimizi tekrar yaşadık.' 'dedi.

Kaynak: Wikipedia.org

Yorumlar