Çilem Doğan kimdir, nerelidir? Paylaş Benimle Çilem nerelidir, hikayesi gerçek mi?

Çilem Doğan kimdir, Paylaş Benimle programında anlattıkları gerçek mi veya hayat hikayesi gerçekten de yaşanmış bir hikaye mi yoksa kurgu mu? İşte Çilem Doğan ve Paylaş Benimle programında anlatılanlar hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol

Çilem Doğan kimdir, nerelidir, ne ile suçlanıyor, hayat hikayesi gerçek mi yoksa kurgudan ibaret mi? Paylaş Benimle programına konuk olarak hayatını, başından geçen talihsiz olayı  anlatan Çilem Doğan hayat hikayesiyle ekran başındakileri duygulandırdığı gibi ağlatıyor da. Peki, Çilem Doğan kimdir? Hayat hikayesi gerçek mi?

Çilem Doğan kimdir? Paylaş Benimle Çilem nerelidir, hikayesi gerçek mi?
Çilem Doğan

 

TV8'de yayınlanan Paylaş Benimle programına konuk olarak katılan Çilem Doğan'ın hayat hikayesi tamamen gerçektir.

Çilem Doğan'ın kendisi de bir oyuncu ya da figüran değil anlattığı zorlu hayatın bizzat kahramanıdır. 

Çilem Doğan adını Türkiye 2015 yılında, gazete ve internet sitelerinin, "Fuhuşa zorlanan kadın kocasını öldürdü" manşetlerinden hatırlıyor. 

Kocasını öldürdükten sonra gözaltına alınmış sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

Çilem Doğan kimdir? Paylaş Benimle Çilem nerelidir, hikayesi gerçek mi?
Çilem Doğan hikayesini TV8'de yayınlanan Paylaş Benimle programında anlatıyor

 

Ancak kamuoyu ve mahkeme üyeleri Çilem Doğan hakkında farklı düşüncelere sahip olmuştu. Birçok kişi onun serbest bırakılmasından yana olduğunu açıklamıştı. Zira öyle de oldu. 15 yıl hapse mahkum edilen Çilem Doğan, kontrollü serbestlik yasası kapsamında tahliye edilmişti. 

İşte Çilem Doğan'ın hikayesi: 

Çilem Doğan, 8 yıl önce yani 2013 yılında evlendiği Hasan Karabulut’tan iddiaya göre sürekli şiddet görmeye başladı.

8 Temmuz 2015’te Yeşilyurt Mahallesi’ndeki evine giden Hasan Karabulut, belindeki silahını yastığın altına koyarak iddiaya göre eşine, "Antalya’ya gidiyoruz. 3 kadınla birlikte fuhuş yapıp bana para getireceksiniz. Adana ile ilişkilerini bitir" dedi.

Çilem Doğan kimdir? Paylaş Benimle Çilem nerelidir, hikayesi gerçek mi?
Çilem Doğan kocasını öldürdükten sonra gözaltına alınırken

 

Çilem Doğan'ın tepkisi üzerine de, "Ne diyorsam onu yapacaksın lafımı ikiletme" diyerek eşini saçlarından tutup sürüklemeye başladı. Bu sırada yatağın üzerine düşen Çilem Doğan, yastık altındaki tabancayı alarak eşine ateş etti. Hasan Karabulut olay yerinde ölürken, Çilem Doğan tutuklandı.

Mahkeme heyeti, Çilem Doğan’a önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi. Eylemin haksız tahrik altında işlendiğine kanaat getirerek 18 yıla düşürülen ceza da iyi hal indirimi de yapılarak 15 yıl hapis cezası kararı verildi. Oy çokluğuyla alınan karara karşı Mahkeme Başkanı Ogün Madan, tutuklu sanığa meşru müdafaa kapsamında ceza verilmemesi gerektiği yönünde muhalefet şerhi düştü.

Avukat İsa Ayanoğlu, mahkemeye müvekkili Çilem Doğan'ın uygun görülecek adli kontrol tedbirleriyle tahliye edilmesi için talepte bulundu. Mahkeme heyeti ise talebi kabul ederek Çilem Doğan'ı 50 bin lira nakdi kefaletle tahliye etti.

Çilem Doğan kimdir? Paylaş Benimle Çilem nerelidir, hikayesi gerçek mi?
Çilem Doğan'ın öldürdüğü kocasıCezaevi çıkışında gazetecilere konuşan Çilem Karabulut, çocuğuna kavuşmanın sevinicini yaşadığını söyledi. Tüm mücadelesinin onun gülüşü için olduğunu aktaran Karabulut, "Tüm mücadelemiz devam edecek. Kadınlarımız için mücadele edeceğiz. Biz, yine kirpiğimiz yere düşmesin diye mücadele edeceğiz. Tekrardan 'Kadınlar ölmesin' diyeceğiz, hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Çilem Karabulut daha önce ifadesinde eşi Hasan Karabulut'un tanıştığında serbest meslek yaptığını söylediğini ancak daha sonra eşinin esrar sattığını ve uyuşturucu kullandığını öğrendiğini belirterek şunları söylemişti: "Uyuşturucu kullandığını sürekli inkar etti. Evliliğimizin 28. gününde hastalandığımı ve başımın ağrıdığını beni hastaneye götürmesini istedim. Hastaneye gideceğiz diyerek beni Çatalan Köprüsü'ne götürdü. Ben de hani hastaneye gidecektik burası neresi dediğim zaman otomobilin içinde beni yumruklayarak kulağımdan yaraladı. Sonra beni ormanlık alana götürerek darp etmeye başlayıp, 'fuhuş yapıp bana para getireceksin' dedi.

Sonra beni eve getirerek 3 gün kapıyı üzerime kilitleyip aç susuz bıraktı. Annem ve kayınvalidemler bana ulaşamayınca eve gelip benim hapis olduğumu görünce Hasan'ı arayıp 'gel kapıyı aç yoksa polis çağıracağız' dediler. Bunun üzerine Hasan geldi ve kapıyı açtı. Annem de beni kendi evine götürdü. Eve gittikten sonra bu olayla ilgili Cumhuriyet Polis Merkezi'ne giderek şikayette bulundum ve yasal işlem başlatıldı. Ben bu arada 1 haftalık gebe olduğumu öğrendim. Hasan da sürekli eve gelip eşimi istiyorum diyordu. Hamile olduğum için onu affedip tekrar kendi evime döndüm. Doğum günü gelip sancı başlayınca hastaneye yattım. Hastaneye gittiğim gün annem ve kayınvalidem yanımdayken uyuşturucu almış bir vaziyette yanıma gelerek ben NTS cihazına bağlıyken beni dövmeye başladı. Benim için annesine hitaben, 'Bu çocuk benim değil ben bu çocuğun doğmasını istemiyorum, doğarsa bu çocuğu öldürürüm bırakın bu kadını benimle gelin' dedi. Bunun üzerine kaynanam 'sen git ben çocuğumun doğmasını bekleyeceğim sen namussuzsun biz namusluyuz' diyerek Hasan'ı hastaneden gönderdi. Daha sonra benim bir kız çocuğum oldu. Annem Hasan'ı arayarak doğum yaptığımı söylemiş Hasan 'Bana ne lan' diyerek telefonu kapatmış. Hastane masrafını annem ödedi biz hastaneden taburcu olarak annemin evine gittik. Bir hafta sonra Hasan beni aramadığı için ben Hasan'ı arayıp 'gel bizi ele güne rezil etme çocuğunla karınla ilgilen' dedim. Ancak Hasan o zaman gelmedi ama 10 gün sonra geldi ancak çocuğun yüzüne bile bakmadı ve gitti. Bir süre sonra da annemler beni ve çocuğumu kendi evime bıraktılar."

AİLEMLE TEHDİT ETTİ

"Benim karnım daha dikişliyken beni dövüp annemden para iste dedi. Ancak hamilelikten yeni çıktığım için bu olayla ilgili polise müracaat etmedim. Bu tür nedenlerden dolayı Hasan Karabulut beni sürekli dövdü ben de sürekli polis merkezine başvurdum bundan dolayı evden uzaklaşma da aldı. Hatta başka cezalar da aldı. Bana şiddet uyguladığı için avukat tutarak boşanma davası açtım. Ancak araya aile büyükleri girerek arada çocuk var diyerek beni boşanmadan vazgeçirdiler. Boşanmadan vazgeçmemde Hasan Karabulut'un beni telefonla arayarak 'benden boşanırsan, anneni, babanı, kardeşlerini öldürürüm' tehditleri de etkili oldu.

"FUHUŞ YAPTIRMAK İSTEYİNCE ÖLDÜRDÜM"

Hasan, beni fuhuş yaptırmak için Antalya'ya götürmek istedi. Son 3 gündür Hasan eve gelmiyordu. 8 Temmuz 2015 günü saban 07.00'da eve geldi. Bebeği yatak odasından çıkarmamı istedi ben de diğer odaya götürdüm. Daha sonra yatak odasına tekrar geldiğimde, her zaman belinde taşıdığı tabancayı yastığın altına koydu, soyundu valiz çıkardı 'ben biraz uyuyacağım iki kadın ve sen hazırlan Antalya'ya gideceğiz' dedi. 'Diğer 2 kadınla birlikte sen fuhuş yapıp bana para kazanacaksınız artık Adana ile ilişkilerini kes' dedi. Ben kendisine bakınca 'ne bakıyorsun bundan sonra lafımı ikiletme' diyerek saçlarımdan tutup sürükledi ben de düştüm, saçımdan tuttuğu için Hasan da yatağın arasına düştü. Benim elim de yastığın altına gitti. Antalya'ya gitmeyip fuhuş yapmayacağım için Hasan'ın beni öldüreceğini düşünerek yastık altındaki tabancayı alarak, Hasan bana dönmeden ona ateş etmeye başladım. Kaç el ateş ettiğimi bilmiyorum çünkü tabancadan anlamıyorum, sonra tabancayı yatak odasına bırakıp, Hasan gelebilir diye yatak odasının da kapısını kilitledim bebeğimi de evden alarak kaçtım."


 

Yorumlar