CHP'li Emre Kınay'dan İBB'ye olay tepki

Daha önce CHP'den belediye başkan adayı olan Emre Kınay, İBB'nin plansız yol kapatmaları nedeniyle uçak seferini kaçırınca çileden çıktı.

Google Haberlere Abone ol
CHP'li Emre Kınay'dan İBB'ye olay tepki

Ünlü oyuncu Emre Kınay, bir turneye gitmek için evinden çıktığında yoldaki yapım çalışmasının neden olduğu trafik yüzünden uçağını kaçırdı.

Bu duruma tepki gösteren Kınay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İGDAŞ'ı suçladı. Sosyal medyada paylaştığı bir videoyla durumu dile getiren Kınay, çalışmanın önceden bildirilmediğini ve yönlendirme yapılmadığını belirtti.

Emre Kınay'ın sözleri şu şekildedir: "Ben Moda'da yaşıyorum. İstanbul Belediyesi ve İGDAŞ, hiçbir bilgilendirme yapmadan tek yolu kapatmış. Ambulansın da hastanın da uçağa yetişmesi gereken vatandaşın da oradan geçtiği yolu kapatmışsınız. İskeleye doğru yönlendirme var onu da yapmamışsınız. 150 metreyi 1 saat 10 dakikada geldim. Neresinden tutsan dökülüyor. İGDAŞ böyle bir şey yapacaksa söyleyemez mi 'Doktor Esat Işık Caddesi'nde bir doğalgaz çalışması yapılacaktır. Ona göre tedbirinizi alın' uçağı kaçırdım. Kim bu sorumluluğu alacak? Kim bunun sorumlusu; Ekrem İmamoğlu mu? Ulaştırma Bakanlığı mı? İGDAŞ mı? Sonra adın deliye çıkıyor; çıkar tabi. Neyi doğru yapıyorsunuz hayatınızda birbirinizle didişmekten başka. Olacak iş mi 2 bin 500 liram gitti. Ben bir uçak için kaç saat önceden çıkabilirim ki böyle bir salaklık olabilir mi?" şeklinde öfkesini dile getirdi.

Yorumlar