CHP'den "ışık söndürme" eylemi kararı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda ekonomik gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Özel, asgari ücrete zam isteyen vatandaşlara ışık açma kapama çağrısında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
CHP'den "ışık söndürme" eylemi kararı

Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ekonomiyi öncelikli gündem maddesi olarak belirledi. Hükümeti eleştirerek vatandaşlara eylem çağrısında bulunan Özel, asgari ücrete zam ve emekli maaşlarında düzenleme yapılmamasına tepki gösterdi. Özel, şu ifadeleri kullandı:

"Asgari ücrete zam istiyorsanız, asgari ücret artsın istiyorsanız bu akşam saat 9'da başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın. Işıklar uzaydan görülecek. Kendinizi gösterin, zam isteyenler ayağa kalksın. Zammı söke söke alacağız."

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Erken seçim konusuna da değinen Özel, gelecek seçimlerde CHP ve Türkiye İttifakı'na oy verilmesi halinde vatandaşların cebindeki paranın değerinin artacağını söyledi. Özel, şöyle konuştu:

"Gelecek seçimlerde CHP'ye, Türkiye İttifakı'na oy verdiğinizde cebinizdeki paranın 10 kat değerli olduğunu göreceksiniz. Bugünkü maaşı alıp 4 liraya mazot kullandığınızı düşüneceksiniz. Bugünkü maaşla elektrik faturasının 500 lira değil 50 lira geleceğini düşüneceksiniz. Milli gelir artışı bu demektir. Hele hele bunu eşit paylaşmak bu demektir. İlk seçimlerden sonra, ne kadar kaçabilirler bilmiyorum, çünkü vatandaş seçim istediğini her geçen gün daha yüksek sesle söylüyor. Yapılacak ilk genel seçimlerde partimiz iktidar olacak, Türkiye zenginleşecek, herkes rahatlayacak."

ERDOĞAN'A 'UÇAK' YANITI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt veren Özgür Özel, Kıbrıs ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan'ın, "Biz çağırdık onlar gelmedi" şeklindeki açıklamasına karşılık olarak Özel şu cevabı verdi:

"20 Temmuz'da Kıbrıs'ta olacağız. Sayın Erdoğan yine uçakta bize yönelik açıklama yapmış, 'Biz çağırdık onlar gelmedi' diye. Biz kendi uçağımızla gidiyoruz. Erdoğan'ın kafası karışmış olabilir ama Ajet ve THY filosundaki tüm uçaklar CHP'nin uçaklarıdır."

KADININ SOYADI DÜZENLEMESİ

Kadının soyadı ile ilgili düzenleme hakkında da konuşan Özgür Özel, Meclis'te görüşülen torba yasa içindeki düzenlemeye tepki gösterdi. Özel, kadınların soyadı konusunda devletin müdahale etmemesi gerektiğini belirtti:

"Meclis'te bugünlerde torba yasada kadının soyadı ile ilgili bir düzenleme var. Kadınların anayasal bir kazanımını tekrar ellerinden almaya çalışıyorlar. Kadının soyadına karışacaksınız devlet olarak! Sana ne! Kadınlar kararlarını kendileri verirler! Kadının ne yiyeceğine, ne içeceğine, ne giyeceğine, ne zaman nerede dolaşacağına, hangi soyadı kullanacağına sadece kadınlar karar verir."

Yorumlar