CHP'den Öztürk Yılmaz'a üçüncü şok

Türkçe ezan çıkışıyla büyük tepki topladıktan sonra partisi tarafından da ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Öztürk Yılmaz, ikinci kez disipline sevk edilmişti. Yılmaz'a üçüncü şok da yine parti yönetiminden, Yılmaz'ın yaptığı itirazın reddiyle geldi.

Google Haberlere Abone ol
CHP'den Öztürk Yılmaz'a üçüncü şok

TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "tedbir kararı" ile ilgili itiraz başvurusunu reddederek, kararın devamını kararlaştırdı.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu’nun, bugün yapılan toplantısında, Ardahan Milletvekili Yılmaz’ın "tedbir kararı" ile ilgili itiraz başvurusunun görüşüldüğü, itirazın reddine, tedbir kararının devam etmesine karar verildiği bildirildi. 

Yılmaz, CHP Grup Yönetim Kurulu'nca "kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Bu karar üzerine basın toplantısı düzenleyerek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerde bulunan Yılmaz'ın bu ifadeleri nedeniyle ikinci kez "gruptan kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevkine karar verilmişti.

Yorumlar