CHP ve İmamoğlu'nun 'makam araçları iddiası' fiyaskoyla sonuçlandı

CHP ve İmamoğlu'nun İBB'de 1700'den fazla lüks makam aracının, ihtiyaç fazlası olduğunu ileri sürerek yaptıkları şov fiyaskoyla sonuçlandı. Lüks makam araçlarını bulamayınca hizmet araçlarını Yenikapı meydanına çeken CHP'li yönetim, gelen tepkiler üzerine birçok hizmet aracını meydan çekti. Özellikle de "makam aracı" denilerek meydana getirilen kamyonetler ise "şovun" fiyaskoyla sonuçlanmasına neden oldu. Çünkü o kamyonetlerin tamamı bugün itibariyle meydandan çekildi. Oysa, CHP yandaşı medyada meydandaki araçlar için, "ihtiyaç fazlası" denilmişti.

Google Haberlere Abone ol

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından ‘israf’ iddiasıyla Yenikapı meydanına çektirilen araçlardan, aralarında derin donduruculu kamyonun da olduğu çok sayıda kamyonet bugün kayıplara karıştı. Araçların, biriken işler dolayısıyla göreve gönderildiği değerlendiriliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tamamına yakınını hizmet araçlarının oluşturduğu çok sayıda aracı Yenikapı meydanına çektirdi.

Derin donduruculu kamyon, ilaçlama kamyoneti, altyapı hizmetlerinde kullanılan kamyonetlerin de alana park edilmesi çalışmaları durma noktasına getirdi.

5 Eylül 2019 tarihinde yenişafak.com haber merkezi tarafından görüntülenen o araçlar, 6 Eylül 2019 tarihinde kayboldu.

5 Eylül 2019 (dün) tarihinde çekilen karede kamyonet ve soğutuculu kamyon görülüyor.

6 Eylül 2019 (bugün) tarihinde çekilen karede kamyon ve kamyonetlerin yeri boş.

Havadan alınan görüntülerde yerlerinin boş kaldığı belirlenirken, park edilmeleri dolayısıyla aksayan işlerin devamı için göreve gönderildiği öne sürüldü. Konuyla ilgili İBB yönetiminden herhangi bir açıklama yapılmadı.

yenisafak.com'a konuşan Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, söz konusu araçların göreve gönderildiği iddiasını doğrulayarak "Ortaya attıkları gibi 1717 tane makam aracı bulamayınca hizmet araçlarını meydana topladılar. İşler aksayınca da geri göndermeye başladılar. Bugün saat 13.00'da kamyonetlerin ve kamyonun geri çekildiği bilgisini aldık" dedi.

CHP'Lİ YÖNETİCİLER NE DİYECEĞİNİ BİLEMEDİ

Öte yandan, Yenikapı meydanına çekilen araçlar içerisinde evde bakım hizmetleri araçları, zabıta araçları ve ilaçlalama araçları gibi araçların bulunması CHP yönetimini de zor durumda bıraktı. Konuyla ilgili açıklama istenen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, zabıta araçları ve hizmet kamyonetleri için, "bilmiyorum, yanlışlık olmuştur" şeklinde cevaplar verildi. 

Altay, meydana çekilen araçların ihtiyaç fazlası olduğu iddiasıyla ilgili, "ihtiyaç fazlasıysa bir daha belediyeye götürülmemeleri, hizmete alınmamaları gerekiyor" şeklindeki bir değerlendirme üzerine ise, "Tabii ki, yoksa zor durumda kalırız" şeklinde cevap verdi.

chp

Yorumlar