CHP Milletvekili Özgür Karabat kadınlı şantaj çetesinin tuzağına düştü

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, yasak ilişki yaşadığı çete üyesi kadın tarafından tuzağa düşürüldü. Karabat, İçişleri Bakanı Soylu'dan yardım istedi. Çete çökertildi.

Google Haberlere Abone ol

Kadınlı erkekli şantaj çetesinin son kurbanı CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat oldu.

CHP Milletvekili Karabat 31 Mart seçimleri öncesi bir kadınla başlayan yakınlaşması şantaja dönüştü. Vekili kameraya alarak para sızdırmak isteyen çete, Karabat'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yardım istemesiyle yakalandı.

Özgür Karabat'a şantaj yapan çete Kıbrıs'ta yakalanarak mahkeme karşısına çıktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla gerçekleştirilen operasyonda Türkiye'ye getirilen şantaj çetesi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

İddiaya göre Milletvekili Karabat’ın seçim çalışmaları sırasında bir kadınla tanışmasıyla başladı. Kadının davet ettiği evde Milletvekili Karabat ile yakınlaşmasıyla şantaj süreci işletildi.

A.A., A.D.E., C.A., E.B. adlarından oluşan biri kadın dört kişilik çete, evdeki gizli kamerayla milletvekilini kayda aldı. Kamera görüntülerini daha sonra milletvekiline gönderen çete, Milletvekili Karabat’tan 10 milyon TL istedi. 

Oda TV'nin haberine göre Milletvekili Karabat ise şantaja boyun eğmeyerek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yardım istedi. Bakan Soylu’nun direktifiyle, Kıbrıs’a kaçan şantaj çetesi yakalandı. 

Çete üyeleri çıkarıldıkları 11. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından şantaj yaptıkları gerekçesiyle bugün (24 Aralık) tutuklandı. 

ÖZGÜR KARABAT KİMDİR?

Özgür Karabat 1 Mayıs 1974 yılında Tokat'ın Niksar ilçesinde dünyaya geldi.

İlk ve orta öğrenimini, babasının da öğretmen olarak görev yaptığı memleketinde tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde yaptı.

1996 yılında üniversite sıralarında tanıştığı Dilek Hanım ile 2000 yılında evlendi. Karabat'ın 2006 yılında Umut adında ki oğlu dünyaya geldi.

Üniversite mezuniyeti sonrası Türkiye'nin ön de gelen dış ticaret firmalarında genel müdür olarak çalıştı.

İleri derecede İngilizce bilgisine sahip olan Karabat, aynı zamanda Uluslararası Finansal Raporlama Uzmanı ünvanına da sahiptir.

1 Şubat 2009 yılında aktif siyaset hayatını sürdürdüğü CHP'nin Başakşehir İlçe Başkanlığı görevine getirildi, iki kez üst üste seçilerek bu görevi sürdürdü.

Özgür Karabat, 2013 yılının Temmuz ayında Başakşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı.

Aday belirlemek için yapılan önseçimde %67 ile İstanbul'un ilçeleri arasında en çok oyu alan aday adayı oldu.

Aynı zamanda CHP Parti Meclisi üyesi olan Özgür Karabat 2018 seçimlerinde CHP'den İstanbul milletvekili seçildi.

Yorumlar