Çeyrek 709, gram altın ise 428 lira

Çeyrek ve gram altın fiyatlarındaki yükseliş bugün de devam ediyor. Altının ons fiyatı dün gece yarısında rekor kırdı. Çeyrek ve gram altın ise güne sakin başladı.

Google Haberlere Abone ol

Çeyrek ve gram altın fiyatlarındaki yükseliş dün de devam etti, bugün ise güne sakin bir seyirle başladı. Çeyrek altın şuan 709 liradan alıcı bulurken, gram altın ise 427 liradan satılıyor.

Koronavirus ve ABD-Çin arasındaki gerilim altın fiyatlarına yükseliş getiriyor. Ons altının rekor üstüne rekor kırmasıyla birlikte gram altın da rekor tazelemeye devam ediyor.

Altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Koronavirüs etkisi ve ABD-Çin arasındaki diplomatik gerilim fiyatları yukarı çekmeye devam ediyor. Yatırımcıların güvenli liman olarak tabir ettiği altın ons fiyatındaki yükselişle güçleniyor. Altının onsunun 1981 dolar ile yeniden rekor kırmasıyla birlikte gram altın 437.6 lira seviyesine kadar yükseldi.

Ons altın gün içinde en düşük 1933 dolar, en yüksek ise 1981 dolar seviyesine ulaştı. Gram altın ise gün içinde en düşük 426.7 lira, en yüksek 437.6 lira seviyesini gördü.

Sabah saatlerinde çeyrek altın 709 liradan işlem görürken, gram altın 427 liradan işlem görüyor.

Ons altın ise 1934 dolar seviyesinde.

Geçtiğimiz hafta da yükselişini sürdüren altın dün de güne sert yükselişle başlamıştı. Dünden bugüne gram altın fiyatı 18.8 lira artmış oldu. Uzmanlar ons altın fiyatında 2000 dolar seviyesinin kritik seviye olduğunu belirtiyorlar.

Yorumlar