Cerabluslu çocuklara Kur'an-ı Kerim dağıtıldı

- Hayrat Yardım Derneğince, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü DEAŞ'ten temizlenen Cerablus'taki çocuklara Kur'an-ı Kerim hediye edildi

Google Haberlere Abone ol
Cerabluslu çocuklara Kur'an-ı Kerim dağıtıldı

GAZİANTEP (AA) - Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü DEAŞ'ten temizlenen Cerablus'taki çocuklara, Hayrat Yardım Derneği tarafından Kur'an-ı Kerim dağıtıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri müşterek özel görev kuvveti ve koalisyon hava kuvvetlerince Suriye'nin kuzeyinde başlatılan harekat kapsamında Özgür Suriye Ordusu tarafından terör örgütü DEAŞ'ten arındırılan ilçeye, dernek tarafından bin Kur'an-ı Kerim ve cüz gönderildi.

Kur'an-ı Kerim ile cüzler, dernek yetkililerince ilçe merkezi ve köylerdeki çocuklara verildi.

Hayrat Yardım Derneği Suriye Koordinatörü Muhammed Ubeyd Köşker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatı'nın ardından bölgeye geldiklerini ve çalışmalara başladıklarını anımsattı.

Gıda ve diğer yardımların yanı sıra çocukların eğitimine de katkı sunmak istediklerini vurgulayan Köşker, şunları kaydetti:

"Dernek olarak insani yardım faaliyetleriyle beraber eğitim çalışmalarına da önem veriyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde 50 çocuk kapasiteli Cerablus Selahaddin Eyyubi Yetimhanesi'ni hizmete açtık. Bunun yanı sıra uzun yıllardır eğitimden uzak kalan çocuklar için Cerablus merkez ve köylerinde bin Kur'an-ı Kerim ve cüz dağıtarak manevi eğitim konusunda start verdik."

Çalışmalarının aralıksız devam ettiğini anlatan Köşker, buradan güzel neticeler almayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.


Yorumlar