Cem Garipoğlu öldü mü kaldı mı tartışmalarına son

Cem Garipoğlu'nun ölmediği, mezarının yeniden açılacağı yönündeki tartışmalara son noktayı Adalet Bakanı koydu.

Google Haberlere Abone ol
Cem Garipoğlu öldü mü kaldı mı tartışmalarına son

Yaklaşık 14 yıl önce Münevver Karabulut’u vahşice katleden katil Cem Garipoğlu’nun mezarının açılıp cesedinin tespit edilmesi talebi yeniden gündeme geldi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, tartışmalara son noktayı koydu.

Cem Garipoğlu, 2009 yılında Münevver Karabulut’u Bahçeşehir’deki villasında vahşice katletti. Tam 197 gün boyunca firar etti. Aylar sonra avukatı tarafından polise teslim edilen Garipoğlu, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Türkiye’yi sarsan cinayetin katil zanlısı, 2014’te cezaevinde hayatına son verdi ancak hakkındaki tartışmalar son bulmadı. Karabulut Ailesi, katil Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasını ve yeniden DNA testi yapılmasını istedi. Ancak başvurular reddedildi. Adalet Bakanlığı da ailenin yaptığı başvuruyu değerlendirdi ve ret kararı verdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç tartışmalara ilişkin Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok’a konuştu. “Cem Garipoğlu’nun cezaevindeki ölümü üzerine Silivri Cumhuriyet Savcılığı tarafından 2014’te soruşturma başlatıldığını, ölü muayenesi ve otopsi işlemlerinin uluslararası protokollere uygun şekilde yapıldığını; 2022 yılında Münevver Karabulut’un babası tarafından yapılan başvuruda da işlem yapılması için herhangi bir delil ortaya konulamadığı için takipsizlik kararı verildiğini” söyleyen Bakan Tunç, “Kamera görüntüleri, DNA testi gibi pek çok prosedür sonucunda ölen kişinin kimliğine dair herhangi bir şüphe yok. Şu an için söz konusu mezarın açılması gibi bir durum hukuken söz konusu değil” dedi.

Yorumlar