Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü Vrba:

- "Yarın 3 puanı alan takım gruptan çıkmak için büyük bir şansa sahip olacak" - "Türkiye hücum etmek ve kazanmak zorunda. Beraberlik, onlara yetmeyecek" - Deneyimli kaleci Cech: - "Gruptan çıkarsak, büyük bir iş yapmış olacağız. Her şey elimizde" - "Türkiye'nin iyi bir takımı ve kaliteli oyuncuları var. İlk iki maçlarını kaybettiler ama hala şansları var"

Google Haberlere Abone ol
Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü Vrba:


LENS (AA) - Çek Cumhuriyeti Milli Futbol Takımı Teknik Pavel Vrba, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) D Grubu'nda yarın Türkiye ile oynayacakları maçta, 3 puanı alan tarafın gruptan çıkmak için büyük bir şansa sahip olacağını söyledi.

Vrba, Lens kentinde karşılaşmanın yapılacağı Bollaert-Delelis Stadı'nda düzenlenen ve deneyimli kaleci Petr Cech'in de katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

D Grubu'nun zorluğuna vurgu yapan Çek teknik adam, "İspanya ve Hırvatistan, turnuvanın favorileri. Bizim ve Türkiye için çok zor bir grup. Yarın 3 puanı alan takım gruptan çıkmak için büyük bir şansa sahip olacak. Eleme gruplarında iki takım da birbirine yakın olduğunu gösterdi." diye konuştu.

Türkiye ile Çek Cumhuriyeti'ni Hırvatistan ve İspanya ile kıyaslamanın doğru olmayacağını aktaran Vrba, "Hırvatistan ve İspanya, turnuvanın favorileri. İlerleyen maçlarda da bu görülecek. Rakiplerine karşı büyük şansları olacak. Çok güçlüler. Bence onlarla kıyaslama yapmak doğru değil." ifadelerini kullandı.

Pavel Vrba, Türk Milli Takımı'nın turnuva öncesi yakaladığı yenilmemezlik serisine değinerek, "Türkiye, eleme gruplarındaki son maçlarında ve hazırlık maçlarında çok iyi bir seri yakaladılar. İki hafta önce çok güçlü bir takım olarak görülüyordu. Tek değişiklik, İspanya ve Hırvatistan'ın olduğu grubun zorluğu. Onların en iyi takımlarda oynayan futbolcuları var." şeklinde görüş belirtti.


- "Türkiye, hücum etmek zorunda"


Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü Vrba, Türkiye'nin kazanmak için hücum etmek zorunda olduğunu dile getirerek, "Türkiye hücum etmek ve kazanmak zorunda. Kazanmaya ve gruptan çıkmaya çalışacaklar. Beraberlik, onlara yetmeyecek. Hücum edecekler ve etmek zorundalar." değerlendirmesinde bulundu.

İki takımın birbirini çok iyi tanıdığını anlatan Vrba, "Türkiye ile eleme gruplarında karşılaştık ve onlar hakkında yeterli bilgiye sahibiz. Onları çok iyi tanıyoruz. Bu maça etki edecek unsur, iki takımın da kazanmak zorunda olması. Elemelerde İstanbul'da çok iyi savunduk ve kazandık. Onlar, Prag'da iyi savundu ve kazandı. Hatalar yaptık ve cezalandırdılar. Şimdi ise kazanmak için her şeyi yapmamız gerekecek." şeklinde konuştu.

Sakatlığı nedeniyle turnuvanın geri kalanında oynayamayacak olan Tomas Rosicky'nin yerine kimi oynatacağına karar verdiğini aktaran Vrba, "Rosicky olmadan da oynayabileceğimizi göstereceğiz. İlk 11'de sadece tek değişiklik düşünmüyorum. Dahası da olacak." yorumunu yaptı.


- Cech: "Gruptan çıkarsak, büyük bir iş yapmış olacağız"


Çek Cumhuriyeti'nin deneyimli file bekçisi Petr Cech, gruptan çıkma adına her şeyin ellerinde olduğunu belirterek, "Gruptan çıkarsak, büyük bir iş yapmış olacağız. Her şey elimizde. Maçımızı kazanırsak, hiçbir şeye bağlı kalmadan gruptan çıkarız." dedi.

Cech, yarınki mücadeleyi EURO 2008'de Türkiye'nin geri dönüşe imza atarak gruptan çıktığı maçın rövanşı olarak görmediklerini kaydederek, "2008'in üzerinden 8 sene geçti. Daha çok elemelerde Prag'da yaptığımız maçın rövanşı olacak. Sekiz sene önce farklıydı. Oyuncular farklıydı. Bence bu iki maçı kıyaslayamayız." açıklamasında bulundu.

Deneyimli kaleci, Türkiye müsabakasını gruptaki en önemli maç olarak nitelendirerek, "Bence en önemlisi bizim nasıl oynayacağımız. Onlar da farklı oynayacaklar, işimizi zorlaştırmaya çalışacaklar. Çok iyi odaklanmalıyız, çok iyi hazırlanmalıyız ve takım halindeki en iyi performansı ortaya koymalıyız. Gruptaki en önemli maçı oynayacağız. Gruptan çıkmaya çalışacağız." diye konuştu.


- "Türkiye'nin iyi bir takımı ve kaliteli oyuncuları var"


Petr Cech, "Türkiye'nin grubun en zayıf takımı olduğunu söyleyebilir miyiz?" şeklindeki soru üzerine, "Türkiye'nin iyi bir takımı ve kaliteli oyuncuları var. İlk iki maçlarını kaybettiler ama hala şansları var. Onların oynadığı iki maça takılmıyoruz. Bence motivasyonları yüksek olacak ve şanslarını zorlayacaklar." şeklinde görüş belirtti.

Türk Milli Takımı'nın özellikle orta sahada önemli oyunculara sahip olduğunu aktaran Cech, "Türkiye'nin özellikle orta sahada kaliteli oyuncuları var. Kendilerini ispatlamak isteyecekler. İçlerinden tehlikeli olarak birini seçmem. İlk 11'de değişiklik olabilir. Tüm olasılıklara kendimizi hazırlıyoruz çünkü kaliteliler." ifadelerini kullandı.

Sakatlığı nedeniyle turnuvayı kapatan takım kaptanı Tomas Rosicky'nin büyük bir kayıp olduğunu vurgulayan Çek kaleci, "Rosicky'nin eksikliği bizim için büyük bir kayıp. Kendisi, anahtar oyuncularımızdan biri. Bu eksikliği telafi edebilmek için diğer oyuncuların sorumluluk alması gerekiyor. En büyük gücümüz takım oyunu. Büyük yıldızlarımız yok ama birlikteliğimiz ve takım ruhumuz var. Takım halinde sorumluluk alıp, onun yokluğunu telafi etmemiz gerekecek." diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar