Çatı Katı Aşk Ateş'in babası kim?

Çatı Katı Aşk dizisinde Ateş'in babası karakterini canlandıran oyuncu kimdir? İşte detaylar:

Google Haberlere Abone ol

Kanal D'de yayınlanan sezonluk yaz dizilerinden Çatı Katı Aşk dizisinde Ateş'in babasını canlandıran oyuncunun kim olduğu merak ediliyor.

İşte Çatı Katı Aşk Ateş'in babasını canlandıran isim: 

Ateş Avcı karakterinin babasın Asaf Avcı'dır. Asaf Avcı yani Ateş'in babası karakterini canlandıran oyuncu Erhan Yazıcıoğlu'dur. 

Erhan Yazıcıoğlu ise Türk sinemasının ve dizilerinin ünlü simalarından birisidir. 

İşte Erhan Yazıcıoğlu biyografisi: 

Erhan Yazıcıoğlu 9 Temmuz 1951 tarihinde dünyaya geldi. 17 yaşında İstanbul Şehir Tiyatroları’na figüran olarak girdi. Daha sonra, İstanbul Şehir Tiyatroları'ndan emekli oluncaya dek, pek çok oyunda önemli roller üstlendi. Oldukça genç bir yaşta emekli olduğu için, yıllarca çalıştığı kuruma, daha sonra konuk oyuncu statüsü ile geri dönmüştür.

Ayrıca, tiyatro hayatı boyunca, Tiyatro İstanbul, Sadri Alışık Tiyatrosu, gibi tiyatrolarda konuk oyuncu ve konuk yönetmen olarak çalışmalar yapmıştır. Televizyondaki "Seç Bakalım" adlı programıyla adından uzun süre sözettiren Yazıcıoğlu, tiyatronun yanı sıra uzun yıllar seslendirme ve seslendirme yönetmenliği yapmıştır.

Erhan Yazıcıoğlu, 18 Temmuz 2014 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevine getirildi. şehir tiyatrolarının 100. yılına özel olarak ise repertuvara Çürük Temel, Lillian, Kerbela, Cibali Karakolu, On İki Öfkeli Adam oyunlarını eklemiştir.

Yorumlar