Çarkıfelek sunucusu kimdir, Emre Karayel aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Kanal D'de yayınlanan Çarkıfelek programını sunmaya başlayan Emre Karayel aslen nerelidir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir? İşte Emre Karayel hakkında merak edilenler...

Google Haberlere Abone ol

Çarkıfelek sunucusu Emre Karayel, Mehmet Ali Erbil'in rahatsızlanmasından sonra Kanal D'deki Çarkıfelek programını Emre Karayel sunmaya başladı. Peki Emre Karayel aslen nerelidir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir? 

İşte Emre Karayel hakkındaki merak edilen detaylı bilgiler:

Emre Karayel aslen Osmaniyeli'dir.

46 yaşındadır.

Asıl mesleği ise oyunculuk ve sunuculuktur.

İşte Emre Karayel'in kısa biyografisi:

Emre Karayel aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Emre Karayel 18 Ekim 1972 tarihinde Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde doğdu.

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’ne girdi.

Bölümü tamamlamadan Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne geçti.

Üniversiteyi 1999 yılında bitirmesinin ardından TRT’de çalışmaya başlayan Karayel, sunuculuk yaptı ve çocuk programları hazırladı.

2000 yılında, TRT'de yayınlanan Ablam Böyle İstedi dizisiyle profesyonel oyunculuk hayatına adım atan Karayel, 2002 yılında Kuzenlerim ve 2003 yılında kendisini şöhrete taşıyan yapım olan Bir İstanbul Masalı'nda rol aldı.

Karayel’in rol aldığı pek çok dizinin içerisinde en göze batanları Gümüş, Kurtlar Vadisi Pusu ve Canım Ailem oldu.

Emre Karayel aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

TV dizilerinin yanı sıra sinemaya da adım atan Karayel, ilk beyaz perde denemesini 2006 yılında vizyona giren ve yönetmenliğini Onur Ünlü’nün üstlendiği Polis ile yaptı.

Polis'i 2007 yılında Zincirbozan, 2008 yılında Usta ve 2009 yılının en çok ses getiren yerli yapımlarından birisi olan Başka Dilde Aşk takip etti.

Sinema ve TV dizileri ile tanınmış olsa da tiyatrodan da asla kopmayan Karayel, Testosteron, Othello, Ghetto ve Azizname gibi pek çok başarılı tiyatro oyununda yer aldı. Testosteron’daki rolü ile 13. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal Ya Da Komedi Erkek Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

Emre Karayel, en son FOX’ta 8 Mart 2015'te final yapan ve baş rollerini Demet Evgar ile paylaştığı 1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk adlı dizide oynamıştır.

Karayel son olarak FOX'ta Sıradaki Gelsin adlı yarışmayı sunuyordu.

Karayel an itibariyle de Kanal D'de Çarkıfelek programını sunuyor.

Kaynak: Son Haberler

Yorumlar