Can Kakışım kimdir, nerelidir?

Can Kakışım kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve uzmanlık yani ihtisas alanı nedir? İşte Kakışım biyografisi:

Google Haberlere Abone ol

Doç. Dr. Can Kakışım kimdir, nerelidir, ihtisas alanı nedir, nereden mezundur, kaç yaşındadır gibi sorular son günlerde sıkça soruluyor. 

İşte Can Kakışım Biyografisi: 

Can Kakışım 1983 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini memleketinde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı.

Yüksek lisansını da aynı bölümde tamamladı. Yüksek lisans tezi olarak ise, "An analysis of the U.S. foreign policy attitudes in the post-cold war era and their implications at the global level" konusunu işledi.

Doktora eğitimini ise İstanbul'da tamamlayan Can Kakışım, İstanbul Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında doktora yaptı.

Doktora tez döneminde Queen’s Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde Will Kymlicka ile çalıştı.

37 yaşında olan Can Kakışım, 2008-2014 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak bulunan Kakışım halen Karabük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyeliği yapmaktadır.

Doç. Dr. Kakışım'ın, İletişim Yayınları tarafından yayınlanan, "Sınıf, Etnisite ve Kimlik, Sosyalist Paradigmanın Evrimi" isimli kitabı bulunuyor.

CNN TÜRK EKRANLARINDA KÜFÜRLÜ TARTIŞMA

 

Yorumlar