Çamur medyası yine yakalandı: İmamoğlu deprem toplantısına mazeret bildirerek katılmadı

İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul için hayati önem taşıyan deprem toplantısına davet edildiği halde mazeret bildirerek katılmadı. CHP yandaşı bazı haber siteleri ve gazeteler ise, İmamoğlu'nun toplantıya davet edilmediğini ileri sürerek algı oluşturmaya çalıştı. İstanbul Valiliği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısına davet edilmediği iddialarını yalanladı.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı İmamoğlu, İstanbul için hayati önem taşıyan deprem toplantısına davet edildiği halde mazeret bildirerek katılmadı.

CHP yandaşı bazı haber siteleri ve gazeteler ise, İmamoğlu'nun toplantıya davet edilmediğini ileri sürerek algı oluşturmaya çalıştı.

İstanbul Valiliği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısına davet edilmediği iddialarını yalanladı.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Toplantısına davet edilmediği iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi. 

Valilikten yapılan açıklamada, İstanbul'da dün meydana gelen deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın başkanlığında bütün kurumların en üst düzeydeki temsilcilerinin iştirakleriyle bir değerlendirme toplantısı yapıldığı anımsatıldı. 

Yapılan bu toplantı sonrasında gece boyunca sürecek Afet Acil Durum Yönetim Merkezi faaliyetlerinin, sabah 10.00'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün Hasdal Yerleşkesinde tekrar değerlendirilmesinin kararlaştırıldığı, bugünkü toplantı için tüm katılımcıların bizzat orada bilgilendirildiği ve davet edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Sosyal medyada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın toplantıya davet edilmediği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar