Camdaki Kız Feride kim, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

Camdaki Kız Feride kim, kaç yaşında, nerelidir, gerçek adı nedir, daha önce hangi dizilerde oynadı?

Google Haberlere Abone ol
Camdaki Kız Feride kim, kaç yaşında, nereli, hangi

Camdaki Kız Feride kim, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı soruları dizinin seyircileri tarafından merakla soruluyor. Yayınlandığı ilk günden bu yana hikayesi ve sırlarıyla seyirciyi ekran başına kilitleyen Camdaki Kız dizisinin en dikkat çeken ve daha doğrusu ana karakterlerinden biri de Feride olarak karşımıza çıkıyor. İlginç kişiliği ve barındırdığı derin sırlarıyla Feride tam bir sır küpü ve değişik bir insan tiplemesidir. Peki, Camdaki Kız Feride kim, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

Camdaki Kız dizisinde Feride karakteri, dünyanın en ilginç hayat hikayesine sahip olan Nalan'ın annesi olarak biliniyor; ancak gerçek onun annesi değil anne annesidir. 

Feride, dizide Nalan'ı büyütmüş, iş sahibi yapmış, evlendirmiş; ancak kendi hayatı ise berbat bir şekilde sürüyor. 

Camdaki Kız Feride kaç yaşında
Camdaki Kız Feride kaç yaşında

 

Kendisine hiçbir faydası olmamış, psikolojik sorunları olan, bu sorunlarıyla Nalan'ı da hastalandıran bir yapıya sahiptir. 

Peki, Camdaki Kız Feride kaç yaşında, kimdir, nerelidir?

Nalan’ın annesidir. Aristokrat bir aileden gelir ve emekli edebiyat öğretmenidir.

Çok kitap okur, bitkilere düşkündür. Her şeyin organik olanını tercih eder, sağlıklı olmak onun için bir takıntıdır. Çok titiz bir kadındır. Evde fazla eşya sevmez. Her şey yerli yerinde olsun ister. Ailesine oldukça düşkündür. Her şeyi kontrol etmeyi sever.

Kontrolü dışında bir durum yaşanırsa, sert tepkiler verir. Sevgisi de, öfkesi de güçlüdür. Geçmişte yaşadığı, sır gibi sakladığı bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en çok Nalan’a çektirir.

1954 yılında Ahmet ve Rabia Sürer'in kızı olarak dünyaya geldi.

Eğitimini Bursa Anadolu Kız Lisesi'nde tamamladı.Erden Kıral'ın Bereketli Topraklar Üzerinde filmi ile sinema hayatına adım atan sanatçı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde iki kez "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü kazandı.

Bugüne değin kırktan fazla filmde ve televizyon dizilerinde oynadı. İlk uluslararası çalışması 1984 yılındaki Ayna adlı film oldu. Bu filmi 1991 yılında "En İyi Yabancı Film" dalında Oskar Ödülü kazanan Umuda Yolculuk (1990), Dunkle Schatten der Angst (1993) ve Yara (1998) izledi.

İlk evliliğini 1981 yılında Bülent Kayabaş ile yaptı.

Daha sonra 16 Haziran Hareketi adlı silahlı sol örgütün lideri olduğu gerekçesiyle müebbet hapse mahkûm edilen Sarp Kuray ile evlendi.

Kadın hakları ile yakından ilgili olan Sürer, politik duruşuyla da bilinmektedir.

2007'de İstanbul'da gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarına katılan sanatçı, polis tarafından gözaltına alındıktan bir gün sonra serbest bırakıldı.

Sürer, 2007 yılında Kanal D'de yayınlanan Asi adlı dizide "Neriman Kozcuoğlu" karakterini canlandırmıştır.


 

Yorumlar