Burun estetiği fiyatları 2020 ne kadar?

Burun estetiği sektörü Türkiye'de oldukça gelişen sektörler arasında yer alıyor. Dünyanın birçok ülkesinden insan Türkiye'de burun estetiği ameliyatı olmaya geliyor. Özellikle, fiyatların uygun oluşu Türkiye'nin tercih edilmesini sağlıyor. Peki Türkiye'de burun estetiği fiyatları 2020 ne kadar?

Google Haberlere Abone ol

Türkiye'de 2020 yılı burun estetiği fiyatları hastaneler ve doktorlara göre değişiyor. Artık sıradan bir ameliyat olarak görülen burun estetiği ameliyatı hemen hemen Türkiye'nin bütün şehirlerinde yapılabiliyor. Tabii ki her şeyde olduğu gibi burun estetiğinde de en çok tercih edilen şehir İstanbul'dur.

BURUN ESTETİĞİ NEDİR?

Öncelikle burun estetiği nedir, sorusuna cevap verelim. Burun estetiği yani diğer adıyla Rinoplasti, burnu yeniden şekillendirmek için yapılan estetik ameliyatlardır. Bu operasyonlarda burun büyütülebilir veya küçültülebilir; burnun üst dudak ile olan açısı değiştirilebilir; burun ucunun konumu değiştirilebilir veya buruna alınmış herhangi bir darbe sonucu oluşan sorunlar, doğuştan gelen estetik dışı görüntü gibi kusurlar düzeltilebilir.

Rinoplasti, burun estetiği sırasında, cerrah burnu destekleyen kıkırdak ve kemiklere erişmek için, farklı teknikler kullanarak, burnun içine ya da burun üst derisine kesiler yapar. İnsizyonların yani kesilerin genellikle ameliyattan sonra görünmez olması için olabildiğince fazla burun içine yapılmaya çalışılır. İstenilen sonuca bağlı olarak, bazı kemik ve kıkırdaklar alınabilir veya doku eklenebilir (vücudun başka bir bölümünden veya sentetik bir dolgu maddesi kullanılarak). Cerrah kemiği ve kıkırdağı yeniden düzenleyip, yeniden şekillendirdikten sonra, yani burnun yapısına uygun hale getirildikten sonra son düzenlemeler yapılır.

BURUN ESTEĞİ RİSKLERİ NELERDİR?

Ameliyat sırasında enfeksiyon ortaya çıkabilir. 

Önlenemeyen kanamalara maruz kalınabilir. 

Her burun ameliyatı cerrahi operasyonlar kadar risklidir. 

Anestezi altında ameliyat yapılması gerektiğinden, anesteziye bağlı riskler ortaya çıkabilir. 

Burun estetiği fiyatları 2020 ne kadar?

İŞTE TÜRKİYE'DEKİ BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI

Türkiye'de özel hastanelerde ortalama burun estetiği fiyatları şöyledir:

2017 yılında genel bir burun estetiği fiyatı ortalama 2.500 TL iken 2018 burun estetiği fiyatı 3.500TL 2019 burun estetiği ise 4.000 TL civarını buluyor.
 
Ameliyat dışında, bazen burunda yapılacak ufak bir revizyon için ortalama 500 TL ile 1000 TL arasında bir ücret alınabilmektedir.

Burundaki kemeri yok etme ameliyatları ortalama olarak 1.250 TL ile 3.5000 TL arasında değişmektedir.

Burunda hem şekil düzeltme hemde nefes ile ilgili problemlerin giderilmesi için yapılacak burun estetik ameliyatı fiyatı ise ortalama 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişmekte.

Burunda şekil bozukluğu yok ise sadece nefes almada sorun çıkaran et alma işlemi yapılacaksa 1.000 TL ile 1.500 TL arasında fiyatlar istenmekte.

Burun küçültme ameliyatı fiyatı ise ortalama 2.500 ile 8.000 TL arasında değişmektedir.

Tamponsuz burun estetik ameliyatları ise ortalama 2.000 TL ile 5.000 TL arasında yapılmaktadır.

Horlamayı yok eden burun estetik fiyatları ise 1.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir.

ÜNLÜ DOKTORLARDA BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI

Özel hastanelerin dışında ünlü doktorlar tarafından yapılan burun estetiği ameliyatlarında ise fiyatlar daha da yüksek. 

Ortalama ünlü bir doktor, küçük bir revizyon işleminden ortalama 8.000 TL civarında ücret almaktadır. 

Ünlü doktorlar, burun küçültme işlemleri için ise ortalama 10.000 TL ile 30.000 TL arasında ücretler istemektedir. 

Burun kemeri yok etme ve güzelleştirme için ise ortalama 10.000 TL ile 25.000 TL arasında fiyatlar istenmekte. 

Burun estetiği fiyatları elbette sadece yukarıdaki listede yer aldığı şekilde değildir. Doktoruna, kliniğine ve hastanesine göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 

Yorumlar

Güldane emektar Burnumda kemik dalması oldu çoçumun kafası burnuma geldi amaliyat olduydum bu yüzden afif kayma ve kemik dalması oldu sadece burnumu düzeltirmek istiyorum şekil deyil fiyatını örenmek istiyorum
farid khorshid Burun şeklimde geniş burun ucu ile geniş ve uzun problemlerim var ve kalın cildim va
Mehmet Merhaba
sumev türkiye cumhuriyeti olaark ihtiyacımız olan tek şey bedave burun estetiği
sude peki devlet hastanesinde ne kadardır kemerli bir burun için ???? yaptıranlar yanıtlasın lütfen ...