Bursa Gemlik bıçaklı saldırı olayı: Neden dik dik yürüyorsun deyip saldırdı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde bir benzin istasyonunda çalışan Murat Tepe, iş çıkışında yolda yürüdüğü esnada, "Neden dik dik yürüyorsun" diyen bir sabıkalı tarafından bıçaklandı.

Google Haberlere Abone ol
'Neden dik dik yürüyorsun' deyip bıçakladı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde geçen yıl garsonluk yaparken müşteriler tarafından dövülen 24 yaşındaki Murat Tepe, iş değiştirdikten sonra bu kez de bıçaklı saldırıya uğradı. Benzin istasyonunda çalışmaya başlayan Tepe, iş çıkışı evine dönerken kendisinden para isteyen kişi tarafından 7 yerinden bıçaklandı. Ağır yaralanan Tepe hastaneye kaldırılırken, şüpheli gözaltına alındı.

Perşembe gecesi, Gemlik ilçesine bağlı Kuvayi Milliye Bulvarı’nda meydana gelen olayda, benzin istasyonunda pompa görevlisi olarak çalışan Murat Tepe, iş çıkışı evine giderken, Kubilay Nergiz tarafından önü kesildi. Tepe'nin 'Neden dik yürüyorsun' dedikten sonra kendisinden para isteyen Nergiz ile tartışmaya başladığı ve ardından kavga ettiği öğrenildi. Yaşanan arbede sırasında belindeki bıçağı çıkaran Kubilay Nergiz, Tepe'yi bacak ve göğüs bölgelerinden bıçakladı.

7 bıçak darbesiyle yaralanan Tepe, kanlar içinde yere yığılırken şüpheli olay yerinden uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri, bilinci kapalı olan Tepe'yi ambulans ile Gemlik Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Burada yapılan müdahalenin ardından Şehir Hastanesi’ne sevk edilen Tepe’nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Soruşturma başlatan polis ekipleri, Kubilay Nergiz'i olay yerinin yakınında bulunan bir tekel bayisinde yakaladı. ‘Hırsızlık’ ve 'uyuşturucu kullanmak' suçlarından birçok kaydı bulunan Nergiz ifadesinde, "Kendisi yolda, 'dik dik' yürüyordu. 'Neden dik yürüyorsun' dedim. Tartışmaya başladık. Ben de kendisini bıçakladım" dediği öğrenildi. Mahkemeye çıkartılan şüpheli, 'öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MAĞDUR TEPE'NİN HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR

Geçen yıl garsonluk yaptığı sırada yaşadığı saldırının ardından iş değiştiren Murat Tepe, bu kez de bıçaklı saldırıya uğrayarak ağır yaralandı. Şu anda hastanede tedavi gören Tepe'nin hayati tehlikesi devam ediyor. Olayın ardından başlatılan soruşturma sürerken, saldırgan Kubilay Nergiz tutuklu olarak yargılanacak.

Gemlik ilçesinde yaşanan bu olay, bölgede büyük üzüntü yarattı. Polis ekipleri, benzer olayların önüne geçmek için güvenlik önlemlerini artırırken, Tepe’nin sağlık durumu ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor.

Yorumlar