Burak Yeneroğlu kimdir?

Burak Yeneroğlu kimdir, Mustafa Yeneroğlu ile bir akrabalığı var mı, neyi olur soruları son günlerde merakla soruluyor. İşte Burak Yeneroğlu hakkında bilenen bilgilerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol

Burak Yeneroğlu kimdir, ne iş yapar, Mustafa Yeneroğlu'nun neyi olur, akrabalığı var mı? Burak Yeneroğlu, FETÖ'nün firari üyelerinden biridir. ABD'de faaliyet gösteren bir şirketi var.  Bayrock Stone şirketi sahibi Burak Yeneroğlu'nun Türkiye'de hala aktif siyasette yer alan Mustafa Yeneroğlu ile akraba olduğu öğrenildi.

 "Biden'ın FETÖ'cü dostları" haberlerinde adı geçen ABD'de yaşayan FETÖ firarisi Bayrock Stone şirketi sahibi Burak Yeneroğlu'nun, Ali Babacan'ın Deva Partisi kurucuları arasında yer alan Mustafa Yeneroğlu'nun kuzeni olduğu iddia edildi. ABD'de Trump'a rakip çıkan Demokratların Başkan Adayı Joe Biden'in Türkiye'ye yönelik sözleri geçen haftalarda siyaset gündeminin merkezine oturmuştu.

Burak Yeneroğlu kimdir?
Burak Yeneroğlu, Biden ile

 

Biden'ın aralık 2019'da New York Times'a yaptığı açıklamada, "Bence hemen Erdoğan’a çok farklı bir yaklaşım uygulamayız. Muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça göstermemiz lazım. Başkan seçilirsem Erdoğan'ı darbeyle değil seçimle devireceğim, muhalefete destek vereceğim" ifadelerini kullandı.

Biden'ın açıklamaları sonrası basında "Biden'in FETÖ'cü dostları" başlıklı haberler yer aldı. Haberlerde bazı isimler şöyle yer aldı:

"İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca haklarında yakalama kararı bulunan FETÖ'nün ABD imamı ve Türk Amerikan Birliği (TAA) Başkanı Faruk Taban; FETÖ firarisi ve ABD'deki finansal işlerinde ve lobicilik süreçlerinde önemli roller oynayan, ABD vatandaşı olduktan sonra adını "Kevin" olarak değiştiren Kemal Öksüz ve ABD'de yaşayan FETÖ firarisi Bayrock Stone şirketi sahibi Burak Yeneroğlu."

Burak Yeneroğlu, 2012 yılında AA'ya yaptığı açıklamada eski ABD Başkanı Obama'nın seçim kampanyasının Ulusal Finans Komitesi (NFC) üyesi olduğu görülüyor. 2 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanan "AA FETÖ'nün ABD'deki iki elebaşını görüntüledi" başlıklı ajans haberinde ise şu ifadeler yer alıyordu: "Önceki ABD Başkanı Barack Obama'ya yaptığı 652 bin dolarlık bağışla ismi Türk medyasında da yer alan Bayrock Stone şirketi sahibi Burak Yeneroğlu'nun da 400 bin dolarlık tripleks bir evde yaşaması dikkati çekiyor."

Bayrock Stone bir doğaltaş firması. Sektörde faaliyet gösteren iş insanları 652 bin doların bir taş firması sahibi için oldukça yüksek bir tutar olduğunu belirtiyorlar. Burak Yeneroğlu'nun ise AK Parti'den istifa ederek Ali Babacan'ın DEVA Partisi kurucuları arasında yer alan İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun kuzeni olduğu siyaset kulislerinde konuşuluyor.

Mustafa Yeneroğlu'nun soranlara "Kuzenim ama görüşmüyorum" dediği öğrenildi.

Kaynak: VeryansınTV


 

Yorumlar