Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Ergun:

- "Borsamızda işlem gören şirketlere, işlem yapan yatırımcılara ve borsamıza üye olan yatırımcılarımıza güven veren bir piyasa olma hedefi içindeyiz"

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Korkmaz Ergun, "Borsamızda işlem gören şirketlere, işlem yapan yatırımcılara ve borsamıza üye olan yatırımcılarımıza güven veren bir piyasa olma hedefi içindeyiz." dedi.

Borsa İstanbul'da işlem gördüğü Yakın İzleme Pazarı'ndan çıkarak Ana Pazar'da işlem görmeye başlayan Marka Yatırım Holding için gong töreni düzenlendi.

Törende konuşan Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Ergun, Ana Pazar'da işlem gören şirket sayısının artışından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Borsamızda işlem gören şirketlere, işlem yapan yatırımcılara ve borsamıza üye olan yatırımcılarımıza güven veren bir piyasa olma hedefi içindeyiz." dedi.

Marka Yatırım Holding'in daha önce bir yatırım ortaklığı olarak Kurumsal Ürünler Pazarı'nda işlem gördüğünü, yapısının holdinge dönüşmesi nedeniyle şirketin Yakın İzleme Pazarı'na alındığını hatırlatan Ergun, şirketin, faaliyetlerini geliştirerek sermaye artırımı yaptığını ve iştirakler edindiğini anlattı.

Ergun, "Marka Yatırım Holding yapısal dönüşümüyle Ana Pazar şartlarını sağlamıştır. Bu itibarla Yakın İzleme Pazarı'ndan çıkarılarak Ana Pazar'a alınmıştır. Marka Yatırım Holding, bu yıl içinde borsada Yakın İzleme Pazarı'ndan çıkarılarak Ana Pazar'a alınan ikinci borsa şirketi olmuştur." şeklinde konuştu.

- "Hem grubumuz hem de yatırımcılarımız adına çok mutluyum"

Marka Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu da büyüme hedefleri doğrultusunda perakende, finans, emlak, hizmet ve teknoloji sektörlerinde yaptıklarının karşılığını, Borsa İstanbul Ana Pazar’a çıkmalarıyla almış olduklarını söyledi.

Tozlu, "Geleceğe dönük iyi bir temel oluşturma vizyonumuzu gerçekleştirmek için geçirdiğimiz bu süreç çok zorluydu ve gerçekten çok sabır gerektiriyordu. Bu süreci başarıyla tamamladığımız için hem grubumuz hem de yatırımcılarımız adına çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Dünya ve Türkiye ekonomisinin zorlu dönemlerden geçtiği bu zamanlarda Marka Yatırım Holding’in, bulunduğu Yakın İzleme Pazarı'ndan Ana Pazar'a geçişinin iyi bir örnek oluşturacağını belirten Tozlu, "Bu bizim için de Marka Yatarım Holding’in önünü açan güzel bir adım olacak. Kuruluşumuzdan itibaren ortaya koyduğumuz hedeflerimizi daha hızlı gerçekleştirmemizi sağlayacak." dedi.


Yorumlar