BISTEP-Şirketler için Kurumsal Dönüşüm Programı başladı

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul ve Koç Üniversitesi, şirketler için kurumsallaşma süreçlerine destek vermek amacıyla Şirketler için Kurumsal Dönüşüm Programı'nı (BISTEP) başlattı.Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamaya göre,...

Google Haberlere Abone ol
BISTEP-Şirketler için Kurumsal Dönüşüm Programı başladı

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul ve Koç Üniversitesi, şirketler için kurumsallaşma süreçlerine destek vermek amacıyla Şirketler için Kurumsal Dönüşüm Programı'nı (BISTEP) başlattı.

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamaya göre, Borsa İstanbul ve Koç Üniversitesi iş birliği yaparak şirketler için kurumsallaşma süreçlerine destek vermek amacıyla BISTEP - Şirketler için Kurumsal Dönüşüm Programı’nı başlattı. 12 şirketin üst düzey yöneticilerinin katılacağı BISTEP dört ay sürecek.

Program kapsamında stratejik düşünce, sürdürülebilir büyüme ve kurumsal yönetişim, aile şirketleri ve kurumsallaşma, değişim liderliği, yaratıcılık, yenilikçilik ve iş dünyası, sermaye piyasaları, dijital dönüşüm, dijital çağda pazarlama, yöneticiler için finans ve hukuk farkındalığı gibi en güncel konularda seminerler düzenlenecek.

Programda ayrıca şirketlere sermaye piyasaları ağına adım atma imkanı da sunulacak. BISTEP'e aracı kurumlar, bağımsız denetim şirketleri ve hukuk firmaları program ortağı olarak destek verecek. Program ortakları şirketlerle panellerde bir araya gelerek uzmanlıkları kapsamındaki konuları aktarabilecek, ayrıca şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine doğrudan bilgi de verebilecek.

Borsa İstanbul'un finans ve sermaye piyasaları dünyası hakkındaki bilgi birikimini Koç Üniversitesi'nin akademik deneyimi ile birleştiren ve aynı zamanda diğer program ortaklarının katkılarıyla da desteklenen bu programın BISTEP katılımcısı tüm şirketler için katkı sağlayacağına inanılıyor.

Yorumlar