Bir Zamanlar Çukurova bitiyor mu, neden, final mi yapıyor?

Bir Zamanlar Çukurova bitiyor mu, neden, final kararı mı aldı? Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş ve Hilal Altınbilek gibi isimlerle başlayan sonrasında farklı isimlerin dahil olmasıyla devam eden dizi bitiyor.

Google Haberlere Abone ol

Bir Zamanlar Çukurova bitiyor mu, final kararı mı aldı? Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş ve Hilal Altınbilek gibi isimlerle başlayan sonrasında farklı isimlerin dahil olmasıyla devam eden dizi bitiyor.

Bir Zamanlar Çukurova bitiyor mu, neden, final mi yapıyor?

 

İlk başladığında Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş ve Hilal Altınbilek gibi ünlü isimlerin rol aldığı Bir Zamanlar Çukurova dizisi bitiyor.

Bir Zamanlar Çukurova dizisi, 1970'li yılların Adana'sında geçen bir dönem dizisi. Bir Zamanlar Çukurova, konusu ve oyuncu kadrosu ile dikkatleri çekiyor.

İşte, Bir Zamanlar Çukurova'nın oyuncu kadrosu ve konusu...

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA'NIN KONUSU

Bir Zamanlar Çukurova dizisi önümüzdeki hafta seyirci ile buluşacak. Bir Zamanlar Çukurova dizinin konusu şöyle; 1970'li yıllarda, İstanbul'da evlenmeye hazırlanan iki gencin başına hiç hesaba katmadıkları bir olay gelir. Kader bu çifti, Adana'da Çukurova'nın uçsuz bucaksız coğrafyasına bırakıverir. Her şeye rağmen aşklarını yaşamaya kararlı bu çiftin kaderi, çiftliklerinde çalıştıkları Yaman ailesiyle tanıştıktan sonra sonsuza kadar değişir.

Aşkı için öldürmeyi göze almış "Yılmaz" ile sevgilisi yaşasın diye kendini bir evliliğe hapseden "Zülayha"nın hikayesi var "Bir Zamanlar Çukurova'da. Ama bu hikayede sadece ayrı düşen iki sevgili yok! Ailesinin görkemli geçmişini ve biricik oğlunu korumak için kanatlarını açmış bir "Hünkar"ın savaşı da var; aşık olduğu kadını tutsak etmeyi göze alan "Demir" de!

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA OYUNCULARI

Yapımcılığını TİMS&B Productions'ın üstlendiği "Bir Zamanlar Çukurova" dizisinin oyuncu kadorusu; Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Hilal Altınbilek, Bülent Polat, Sibel Taşçıoğlu, Turgay Aydın, Selin Yeninci, Selin Genç, Polen Emre, Mehmet Kara ve Serpil Tamur'dan oluşuyor.

Vahide Perçin (Hünkar Yaman)

Vahide_Percin_Hunkar_Yaman
Bir Zamanlar Çukurova bitiyor mu?

Çukurova'nın en büyük beylerinden biri olan Demir Yaman'ın annesi. Adı gibi hükümran, adı gibi kararlı, dirayetli bir kadın. Oğlu Demir'in sahip olduğu toprakların hanım ağası, ırgatların büyükhanımı. Hünkar Yaman için Demir'den ve Demir'in itibarından daha değerli hiçbir şey yok. Tek dileği soylarının sürmesi ve oğlunun sahip olduğu bu toprakların ileride emin ellere geçmesi. Ama bir gün oğlunun itibarının sarsılmak üzere olduğunu anlar ve çok tehlikeli bir oyun kurar.

Uğur Güneş (Yılmaz Akkaya)

Bir Zamanlar Çukurova bitiyor mu?
Bir Zamanlar Çukurova bitiyor mu?

İstanbul'un yakışıklı, mütevazı ve iyi yürekli çocuğu, çalışkan bir aşık. Parada pulda şanda şerefte gözü yok. Hayatta en büyük dileği canından çok sevdiği Züleyha'sıyla evlenip mutlu bir yuva kurmak. Ama bir gün hayattan yediği bir darbe ile geleceği de hayalleri de tümüyle değişir. Sevdiği için elini kana bulayan Yılmaz'ın içine düştüğü kaçak hayatı onu hiç beklemediği yollara sürükler. Aşkı için her şeyi göze alan Yılmaz kaderine hükmedebilecek mi?

Murat Ünalmış (Demir Yaman)

Murat Ünalmış (Demir Yaman)
Bir Zamanlar Çukurova bitiyor mu?

Büyük bir servetin sahibi. Çukurova'nın en büyüğü, bu bereketli toprakların tek hükümdarı olmayı hedefleyen, bunun için her şeyi yapabilecek kadar hırslı, gözü kara bir adam. Ama babasından kalan bu uçsuz bucaksız toprakları günü gelince miras bırakacağı bir evladı yok. Demir, Züleyha'ya görür görmez aşık olur. Aşk Çukurova'nın bu yakışıklı ve hırslı beyini değiştirebilecek mi? Demir Yaman aşkı ve toprakları için gözünü ne kadar karartacak?

Hilal Altınbilek (Züleyha)

Hilal Altınbilek (Züleyha)
Bir Zamanlar Çukurova bitiyor mu?

 

Talihin olanca güzelliği verip birazcık şansı ve kısmeti esirgediği, mütevazı, iyi niyetli ama gerektiğinde kararlı, inatçı olabilen, zeki bir genç kız. Parada pulda gözü olmayan Züleyha'nın en büyük hayali Yılmaz'la evlenip yuva kurmak ve mutlu olmak. Ama bir gün üvey abisi Züleyha'nın hayatını mahvedecek bir adım atar. Bu adımla darmadağın olan Züleyha'nın tek çaresi Yılmaz'la birlikte Adana'ya kaçmaktır. Ama kader Züleyha'yı sınamaktan vazgeçmeyecek, onu ölümden daha zor kararlar vermek zorunda bırakacaktır.


 

Yorumlar